s7200 de çıkan hata hakkında

taner74

Guest
merhaba arkadaşlar.ben bundan 5-6 ay öncesinde bir firmaya s7200 ile program yaptım.o gün çalıştı ve teslim ettim.o firma kendi sebeplerinden dolayı birkaç gün çalıştırıp durdurmuşlar ve bugüne kadar hiç çalıştırmamışlar.bugün beni aradılar ve gittim.plc ye online bağlanmak istedim nerede takılıyor diye.program status butonuna bastığımda bildiğiniz üzere aktif kontaklar mavi oluyor.birkaç saniye sonra şu hata çıktı."internal error:status gather buffer exceeded" bu hatanın anlamı nedir.sorunu nasıl giderebilirim.
progamlada bir sorun yok "compile" yaptığımda hiçbir hata vermiyor.ben şüphelendiğimi söyleyeyim.timer ın önüne 13 adet kapalı ve açık olmak üzere kontak koymuşum bu olabilirmi.başkada birşey aklıma gelmiyor.yardımlarınızı bekliyorum yarın o firmaya tekrar gideceğim.teşekkürler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
neden gerekmıs 13 adet kontak acaba bunu soyle asabılısırınız 13 kontakla bır m rolesını cektırın vede bu m rolesının kontagını tımer devresının onune koyunuz dıye dusunuyorum

onu yaptım ama daha plc ye yükleyemedim.sorun andan mı kaynaklanıyor bilmiyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri