S71200 plc ile hsc yardim

1200 plc ile 1000 pulse enkoder den istegim pulse lari aliyorm ve hesaplama ile mm olarak degerleri aliyorm. Kartonu sensor gordugunde saymaya basliyacak ve bitince sifirlayacak.Encoder kacirmamasi icin bir kortan uzerine istedigim olculere valf ile yapistirici atican.
Yani 50mm bosluk 2cm at 3cm bosluk 5cm at 5cm bosluk gibi karsiladirma komutlari ile yapsam kacirmalar olur mu

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
karşılaştırma komutları ile kaçırma olacaktır.
bu işi interrupt ile yapmalısın .eklediğim resimdeki ayarları yaparmısın.
md100 alanına istediğin değeri yüklediğinde hızlı sayıcı bu değere ulaştığında OB40 interruptına gidecek ve orda bir bit setleyecek. sen bu biti gerçek bir çıkışa bağlayabilirsin. bu bit setli ise timer dolunca geri resetlenecek. valf diye adlandırdım senin sistemine benzemesi için.

Ekli dosyalar

• event.png
    event.png
    189.4 KB · Görüntüleme: 28
  • ob1.png
    ob1.png
    172.6 KB · Görüntüleme: 28
  • ob40.png
    ob40.png
    163.1 KB · Görüntüleme: 28
karşılaştırma komutları ile kaçırma olacaktır.
bu işi interrupt ile yapmalısın .eklediğim resimdeki ayarları yaparmısın.
md100 alanına istediğin değeri yüklediğinde hızlı sayıcı bu değere ulaştığında OB40 interruptına gidecek ve orda bir bit setleyecek. sen bu biti gerçek bir çıkışa bağlayabilirsin. bu bit setli ise timer dolunca geri resetlenecek. valf diye adlandırdım senin sistemine benzemesi için.

Şimdi gördüm yazdıklarınızı interrupt ile yaptığımda enkoder sıfırlandığı için ve timer ile valf resetlediğimde örneğin 5 cm tutkal at yerine 1 sn. tutkal at demiş oluyorum buda istediğim gibi olmuyor.

enkoderi çok hızlı döndürüp online traces ile incellemeler yaptım hiç kaçırma göremedim. Sahada ne ile karşılaşırım bilemiyorum.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri