S71200 pıd

creavit

Üye
Merhaba,
PID COMPACT ile pid kontrolü yapmak istiyorum(RTD'den okudugum değere göre set edilen sıcaklıkta tutma) ancak sürekli çıkış alıyorum.Monitorung yaptığımdaki input değeri düzgün geliyor ancak commisiosining ekrana input değeri gelmiyor.Bazen error bitleri de geliyor. Hatayı nerde yapıyor olabilirim? Düzenlemeleri
videoya göre yaptm.

sil1.png

sil2.png

Ekli dosyalar

• sil1.png
    sil1.png
    5 KB · Görüntüleme: 39
  • sil2.png
    sil2.png
    17.1 KB · Görüntüleme: 40
setpoint 32 dereceyken ve fiili sıcaklık 19 dereceyken %100 çıkış vermesi doğaldır. set sıcaklığını 18 dereceye düşürüp çıkışın değişmesini gözlemleyin derim. ya da sıcaklık input adresiniz md24 ya, onun yerine mesela md240 girin ve online olarak değeri siz değiştirin çıkışın değiştiğini göreceksiniz diye tahmin ediyorum.

error biti neden true oluyor buradan bir şey söylemek çok zor. ama şöyle bir şey önerebilirim. Error biti true olduğunda pid nin reset inputunu da true yaparsanız otomatik olarak resetler. ( ben hep böyle yapıyorum )

Cevabınız için teşekkürler, sıcaklık değeri geçtikden sonra da true veriyor örneğin set point 32 sıcaklık 36 'yken bile true vermeye devam ediyor.

Bir de diğer bir sorum bu pwm çıkışını terslemek mümkün müdür? Benim Q0.0 'da kullandığım ssr normally closed.

merhaba,
step 7 de PID stl kod hakkında yardıma ihtiyacım var yardım eder misiniz?

Ekli dosyalar

• PID.docx
    32.3 KB · Görüntüleme: 9
aynı sorunu bende yaşadım yardımcı olabilir misiniz?

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri