s71200 baglanma sorunu

u[Mu]T-42

Üye
s71200 1212C DC DC DC PLC ıp yapılandırması yapıyorum . ne ıp tools ıle baglanabıldım hıc baglanmıyor

xp kurulu v 10.5 ve v11 var tıa portal ıp ayarlarını yanlıs yapıyorum galıba set pg ayarlarını felan nasıl yapmak gerekıyor yardımm?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
ağları gir ve otomatik IP al seçeneğini manuel yap.ve Ip adresi ni elle gir bilgisayara.örn: 192.168.0.100
255.255.255.0

bendekı ayarlar boyle bunlar nasıl olması gerekıyor

DodPmz.png
V2M0Gr.png

pc nin ıp si değil arkadaşım ağ baglantılarımda etnernetten bağlandığın için onu ıp sını 192.168.0.1 yap bağlanır

merhaba.arkadaşım sen ethernetten bağlanıyorsun.ağ bağlantılarımda senin ethernet sürücün neyse,atheros gördüğüm kadarıyla onun özelliklerine girip ayarları yap.pc nin değil.plc veya başka bir cihazla aynı olmasın yeterli.o ayarları yapmadığın için şu an plc nin bulunduğu ağ ile aynı anda olmadığından plc bulunamayacaktır.

merhaba.arkadaşım sen ethernetten bağlanıyorsun.ağ bağlantılarımda senin ethernet sürücün neyse,atheros gördüğüm kadarıyla onun özelliklerine girip ayarları yap.pc nin değil.plc veya başka bir cihazla aynı olmasın yeterli.o ayarları yapmadığın için şu an plc nin bulunduğu ağ ile aynı anda olmadığından plc bulunamayacaktır.
kardes uzunda yazmısın ama saol bu faydalı bır yorum deil daha acıklayıcı olsa ısımı gorecek

bilgisayarindan ag ve paylasim merkezine gir.bagdastirici ayarlarina gel.orada yerel ag baglantisina sag tikla ozelliklerdem acilan intrnet protokolu surum 4e tikla.ozellikler sekmesi aktif olacak.sen buradan once otomatik ip adresi al secenegini tikla. Boyle baglanmayo dene.plc ilk calisacaksa mac adresi vardir.yazdigin bir ip de o yuzden bulamaz onu.boyle dene olacaktir.he sonra bi adresi de degistirebilirdin.192 168 0 100 yap mesela.ama once dediklerimi yap baglanirsin kesinlikle

Moderatör tarafında düzenlendi:
Benim diyebileceğim tek şey, ethernet ile bağlanıyorsanız, yerel ağ bağlantısının ayarlarından IP'nizi değiştirmelisiniz ve PLC'ye vermek istediğiniz veya PLC de var olan IP'den farklı olmalı, örneğin PLC 192.168.0.1 ise PC 192.168.0.X olmalı (X: 1 hariç, 254 e kadar bir sayı olabilir.)

Bu belki yardımcı olur.
http://otomasyon-plc-scada-pc.blogspot.com.tr/2013/10/s7-1200-plc-ip-atamasi.html

arkadaslar pc ye format attım kurdum tıa portal hemen gırdı sorun baska yerde anlamadım nedeni format attım oldu bılgınıze

Forum istatistikleri

Konular
128,200
Kullanıcılar
449,983
Son üye
ardaxsm

Yeni konular

Geri