S7 PLC yardım

picantis

Üye
arkadaşlar merhaba ben fabrika bakımcısıyım. iyi derecede LOGO kullanıyorum ve artık PLC ile de otomasyon yapmak istiyorum. Microwin programım ve CPU 224 PLC im var. İki haftadır üzerinde uğraşıyorum fakat tam olarak mantığı kavrayamadım. Orta seviye bir program yazabilmem için nasıl bir mantık kullanmam gerektiğini veya bunu öğrenebilmem için nasıl bir yol izlemem gerektiğini anlatabilirseniz çok sevinirim. SAYGILAR

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yanılmıyorsam sitede ders notları var örenkelr üzerinden çalışmayı dene birde uygulama şansın varsa kesinlikle yazdığın programları uygula o şekilde daha çabuk kavrıyacağını düşünüyorum.

teşekkürler. uygulama şansım var. hazır programlar üzerinde çalışıp kendimde bazı örnekler yapmaya çalışıyorum fakat daha çok yolum var

yapılacaklar hakkında sıze bır onerı fırmanızda otomatık kumanda ıle yapılan bır ıslemın kumandasını elınıze alınız vede onun otomatık kumandasını bu plc ye adapte etmek ıcın bu forumdada mevcut olan s7 200 kıtabını acarak hem okuyup hemde programı yazınız pc de daha sonrada deneyınız

step 7-micro-win32 V40 programı arıyorum yardımcı olursanız svinirim......

Forum istatistikleri

Konular
128,272
Kullanıcılar
450,098
Son üye
akaremir31
Geri