S7 312 den program çekmek (yedeklemek)

meteen

Üye
Merhaba arkadaşlar,

Bir makinamızda S7 312 PLC var. Bunun içindeki programı çekmek istiyorum. Bilgisayarımda Step 7 yazılımı yüklü, daha önce böyle bir şey yapmadım, Bunu nasıl yapabilirim kısaca bir bilgi verebilirmisiniz?

Bir de Step 7 den PLC ye programı nasıl gönderebilirim? Bunu da öğrenmek istiyorum...

Saygılarımla...

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
sn.meteen,

simatic manager programini calistirdiktan sonra, options menusunden set pg\pc interface sayfasini aciniz. bu menu araciligi ile plc ile haberlesme protokolu ve ozelliklerinin secimini yapiniz. haberlesme tanimindan sonra plc menusunden upload station to pg secilmeli, cikacak pencereden plc'yi secin. bu yolla plc'de isleyen programi bilgisayariniza yedekleyebilirsiniz.

kolay gelsin...

verdiğiniz bilgiler için Çok teşekkür ederim arkadaşım.

Kolay gelsin...

Simatic S7300 PLC programına ve haberleşme kablosuna ihtiyacınız var.
Program siemens sitesinden deneme amaclı temin edilebiliyor sanırım.
Kablo için çeşitli alternatifler var.USB den calışan MPI kablolar piyasada farklı markalarda bulunuyor.

Simatic manager içinden file -arshive yaparak plc programını alabilirsin.aynı zamanda programın en son halinde Back up ını almış olursun.
Simatic manager içinden file-retrive yaparak yeni veya Back up program mevcutsa yükleyebilirsin

Teşekkür ederim. Bu program yüklemeyi yada almayı adım adım anlatan bir yazılı dosya veya görntülü video varmı?

elinde haberlesme ekimmanlari varmi 5512- 5611-veya usb adaptor. eger bunlardan biri elinde varsa burdan sana yardimci olmaktan mutluluk duyacak yeterince arkadas bulursun.

elinde haberlesme ekimmanlari varmi 5512- 5611-veya usb adaptor. eger bunlardan biri elinde varsa burdan sana yardimci olmaktan mutluluk duyacak yeterince arkadas bulursun.

Elimde şuan haberleşme aleti yok ama yakında mpi kablo kullanacağım.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri