S7-300 veya S7-1200 için OB 87 block'unun kullanımı hakkında?

Merhabalar,

Ben bitirme projemde S7-300 ve S7-1200 plc'lerini profinet ile haberleşmesini gerçekleştirdim. Hocanın benden beklediği bu noktadan sonra organizasyon blocklarını kullanıp error diagnosticler yazmam fakat ben araştırma yaptığımda OB 87 veya diğer blockların kullanımı hakkında detaylı bir bilgi ve örnek bulamadım. Put-get komutları ile veri alışverişi yapıyorum ve sistemin haberleşmesi koptuğunda benim yazdığım error kodu çalışıyor fakat herhangi bir plc ye error düşmüyor. Bu konuda OB 87 nin kullanımı hakkında bilgiye ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Rusenalicelik Merhabalar;
OB87 s7 300 içerisinde kullanabilirsiniz,OB 87 haberleşme arızası olduğunda programın normal akışını keserek devreye giren bir kesme bloğudur, sizin bu block içine haberleşme arızasında ne yapmasını istiyorsanız o kodu yazmanız gerekir.Fakat genelde bu blockların programda içine bir şey yazılmaz sadece plc yi stop'a götürmeyi engellemek için kullanılır,arıza analizinde genelde kullanılan haberleşme blocklarının error ve statusları kullanılır.

Kolay Gelsin

Son düzenleme:
Mmtkaya1 merhabalar,

Sistemde ob86 kullanarak rack fault geldiğinde sistemin arızaya düşmesini engellemeyi başardım. Fakat benden istenilen bu arıza geldiğinde SF ışığının yanmasını da engellemem. Bu konuda maskeleme yapmam gerekiyor sanırım fakat nasıl yapabileceğim hakkında bir bilgim yok internette de bir örnek bulamadım. SF ışığı yanarken sadece belli bir cihazdan gelecek arıza durumunda yanmasını engellemem mümkün mü? Şimdiden teşekkürler,
İyi günler

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri