S7 300 simülasyon hatası

furkan45

Üye
Arkadaş elimde 2.el s7 300 CPU 319 .3 pn DP serisi plc var , tia portalda resetledim aç kapa yapacak program gönderdim , fakat simülasyona basıyorum , simule etmıyor , sizce neden ?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Simule ettim , fakat analog modüllerde sürekli sf ledi yanıyor sönmüyor
Yazdıklarını tam olarak anlamadım ama; Simulasyon için cpu'ya ihtiyacın yok. Yazdığın programı Tia portal için simulasyon programını indirdikten sonra Simulasyona yükle basit bir input output koyup simulasyonu çalıştır kontrol et temel seviye bir programda da hata vericek mi eğer verirse hatayı ve programın ekran görüntüsünü burada paylaş ona göre destek olalım.

Yazdıklarını tam olarak anlamadım ama; Simulasyon için cpu'ya ihtiyacın yok. Yazdığın programı Tia portal için simulasyon programını indirdikten sonra Simulasyona yükle basit bir input output koyup simulasyonu çalıştır kontrol et temel seviye bir programda da hata vericek mi eğer verirse hatayı ve programın ekran görüntüsünü burada paylaş ona göre destek olalım.

Şimdi şöyle benim elimde s7300 CPU 319 modeli bulunmakta ikinci el bir plc , ben bunu fabrika ayarına aldım , şimdide üzerinde çalışmak istiyorum, hardware ayarlarına yapmama rağmen, dijital modüllere 24 DCyi veremedim mi ne yaptıysam, çünkü bilmiyorum, basit bir program atıyorum , sensör bağlıyorum ne girişi okuyo ne de çıkış veriyor

Modülün Manueline bakın ya da kodunu verin elimizden geldiğince yardımcı olalım. DI/DO Modüllerde harici 24 V. Gereklidir.
Ama anlamadığım simülasyonu napıcaksın elinde zaten Donanım var.

Modülün Manueline bakın ya da kodunu verin elimizden geldiğince yardımcı olalım. DI/DO Modüllerde harici 24 V. Gereklidir.
Ama anlamadığım simülasyonu napıcaksın elinde zaten Donanım var.

Simülasyondan kastım , gözlüğü açıp online demem gerekiyordu kusura bakmayın

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri