s7 300 pt00/1000

calyon

Üye
merhaba arkadaslar plc ogrenmeye yeni basladim ve pt100 veya benzeri ile yapilmis aciklayici bir uygulama ornegi varmi elinizde hem benim icin hemde baska arkadaslar faydali olucani dusunuyorum simdiden tesekkurler.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
şöle ufak bişey yazıyım plc analog modüllere takılan ekipman pt 100 tc referans voltaj current vesaire cihazlardan gelen verileri sayısal deere çevirir hangisini kullanmak istediğini hardware dan ayarlarsın örnek 4-20 ma bir transduser 0-50 barlık olsun bunu analog giriş kartına balayıp devreye aldığın zaman 0 barda 4 ma alırsın plc deeri bir word içerisinde 0 dır 50 barda 20 ma verir s7 300 için yazıyorum 27648 deerini alırsın bu deeri matematiksel işleme tabi tutarsan örnein 0.00180844 deeri ile sürkli çarparsan ekranda 50 bar görürsün bu işlem için extra olarak plc blokları vardır örnek scale unscale gibi umarım biraz yardımcı olur çünkü daha ayrıntılı bilgi isterseniz plc modül katalouna bakmalısın çünkü çok fazla eleman ve deişik scalalar vardır

Forum istatistikleri

Konular
128,242
Kullanıcılar
450,051
Son üye
Rezly

Yeni konular

Geri