s7-300 PLC ile MPI Haberleşme

sefaxxxxx

Üye
Arkadaşlar merhaba

S7 300 plc yi daha yeni yeni öğreniyorum.Kafama bir soru takıldı. Örneğin bir sistemde 3 adet s7300 plc var.Ve 1. plc de bir işlemin yapılma şartı 2 .plc nin ı0.0 girişi ile 3. plc nin ı0.0 girişinin aktif olması olsun. Ve mpı haberleşme sistemi kullanılsın.Bu durumda 1. plc de yazdığım ı0.0 adreslerinin 2. plc veya 3. plc ye ait olduğunu programda nasıl belirtebilirim.

Değerli cevaplarınızı bekliyorum.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Arkadaşlar beni bu konuda aydınlatacak kimse yok mu?

1 den fazla cpu var ise bu cpu ları MPI üzerinden global data interface GDI ile haberleştirebilirsin.

Peki birinci plc de ı0.0 ın ikinci plc ye veya üçüncü plc ye ait olduğunu nasıl belirtebilirim

MPI ağında direk olarak girişleri yazmıyoruz global data kısmında her PLC nin gönderme ve alma alanlarını belirleyip, bu alanları çıkışlara yönlendiriyoruz. MPI ağlarında global data oluşturmaya bakarsanız fikir sahibi olabilirsiniz.

Peki 2. plc için veri gönderme alanını mw 40 olarak ayarladığım da 2. plc için farklı bir adres mi girmem gerekir?

adresleri sen belirleyebilirsin...
GDI ATAMA.jpg

hepsinin ayrı ayrı mpı adresi vardır onları belirle ilk sefer olarak mpı kablolarını tek tek tak dowland et sonra taşıma komutlarıyla bunları yaz...

istediğin memory alanını veya data blok alanını kendin belirlryip atama yapabilirsin

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri