s7 300 ile op 7 bağlı iken plc ye bağlanamama sorunu

fractal

Üye
s7 300 plc ve op 7 ekranın var.mpı kablom var bağlantı kurmaya çalıştığımda 1 ve 2 olarak ekran ve plc yi görebiliyorum.ama blockları açmıyor bu arada da ekranda haberleşme ile ilgili bir uyarı geliyor.

bendeki programa baktım orda network ayarlarında sadece plc var ekran eklemeye çalıştım ama op7 yi bulamadım.profibus dan haberleşiyorlar.pek fazla simatic manger kullanmadım .ekranı çıkarmdan plcye bağlanamıyorum.bu sorunu nasıl çöezerim...

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
PC nizin MPI adresini(1veya 2 den farklı olmalı) ve haberleşme protokollerinin ayrlarını kontrol edin

pc nin mpi adresini nerden değiştrirebilişyorum..

tekrar kontrol ettim.pc bu durumda mpi adresi 0 olmuyormu?simatic manager netpro yu açtığımda profibus hattında sadece plc var.ekranda olması gerekmiyormu?

Set PG-PC Interface ayarlarına bakmalısınız

Ekli dosyalar

• PC_PG_Intarface.PNG
    PC_PG_Intarface.PNG
    65.2 KB · Görüntüleme: 16
ok.bunu kontrol edeceğim.diğer sorumun cevabı nedir?cok fazla simatic manager s7 programu yazmadım.ama orda hardware haberleşme ayarlarında profibus haberlşemede plc nin yanında ekranında gösterilmesi gerekmiyormu?

Gerekmiyor, ekran tasarım programında connections bağlantı ayarları girilmesi yeterli

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri