s7 -300 hızlı sayıcı kullanımı

rido81

Üye
S7-300 de hızlı sayıcıyı nasıl kullanabiliriz ?
plc nin girişine enkoderi bağladım donanım ayarlarından hızlı sayıcıyı aktif ettim ama bir türlü sayıcının içeriğini göremiyorum ??? Kullanımı ile elin de örnek olan varsa paylaşabilir mi ??

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
hangi cpu kullanıyorsun? c serisi ise library kısmından ilgili sfc ile hsc konfigre edebslirsin ve fm modül kullanıyorsan o birazdaha farklı.

hangi sistemi kullandığını söylersen yardımcı olabiliriz...

cpc 313 - c kullanıyorum. Hızlı sayıcıları kullana bilmek için sfc kullanmak zorundamıyım ??

hardware de konfigrasyon yaparak sfc blık ve bununla birlikte data blok acacaksın gate enabel olayına dikka et ve hsc adress önemli.Takıldığın noktada yardımcı olurum

cpc 313 - c kullanıyorum. Hızlı sayıcıları kullana bilmek için sfc kullanmak zorundamıyım ??
Bu sayfadan ;
S7-300 TEKNOLOJİ FONKSİYONLARI | Bursa End?striyel Robotik Kontrol Otomasyon Dan??manl?k E?itim ve M?hendislik Hizmetleri
S7-3XX C Serisinin teknoloji fonksiyonlarını bulabilirsin. 5.nci bölümde 313c de HSC bağlantısı, parametre ve fonksiyon bilgileri örnekler bulabilirsin.
kolay gelsin

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri