s7 300,cp 343 ile eternet

Arkdaşlar ben S7 300 PLC ile uzaktan haberleşme yapmak istiyorum. Biraz ilerleme kaydettim ama konuyu tam kavrayamadım.
Elimde dahili cp 343-1 eternet kartı olan bir PLC var. ben bu PLC ye bir IP adresi ör.(88.244.240.101) verip bilgisayarımada farklı bir IP vererek ör.(88.244.240.100) ikisi arasında haberleşe biyorum.
Yurt dışına herhangi bir fabrikaya makineyi kurduktan sonra oraki IP lere ben benzer şekilde PLC ye IP vererek
PLC yi Ağa dahil etmek sonrada türkiyeden gerektiğinde haberleşmek istiyorum.
Bunun için plc yi kendi ofisimdeki ağa dahil edip evden haberleşmeyi denemek sureti ile konuyu biraz pekiştirmek istedim.
simdi bizim ofisten internete ''what is my ip'' yazarak kontrol ettiğimde ip adresin 88.244.240.74 görünüyor.
(diğer bilgisayarlardan da kontrol ettiğimde aynı ip yi kullanıyor.) ip sabitmi değişkenmi henüz bilmiyorum kontrol edicem.

ip scaner diye bir programla kontrol ettiğimde işyerindeki adreslerin 10.0.0.(0..254) kadar gittiğini görüyorum.

bu durumda benim işyerine bu plc yi dahil edip evden haberleşmek için ve ilerde herhangi bir sorunla karşılaşmamak için,CP 343 ün ayarlarını yaparken
IP adress:
sebnet mask:
router adress: bölümlerini hangi mantıkla nereye ne yazmam gerekiyor?

konuyu bilen arkaşlar bir açıklamada bulunurlarsa bana ve benim gibi konuyu bilmeyen arkadaşlara çok faydalı olacağını düşünüyorum.

şimdiden çok teşekkürler herkese iyi çalışmalar.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
PLC yi yerleştireceğiniz bölgede ağ problemleri olabileceğinden ve böyle durumlarda PLC ye ulaşmada sıkıntılar yaşayacağınızdan dolayı modem bağlantısı öneririm.
TS adapter ile.

Ama yok illa internet kullanmak istiyorum dersen;

PLC Remote Maintenance - S7-300 & S7-400 PLC

Selamlar

bu durumda benim işyerine bu plc yi dahil edip evden haberleşmek için ve ilerde herhangi bir sorunla karşılaşmamak için,CP 343 ün ayarlarını yaparken
IP adress:
sebnet mask:
router adress: bölümlerini hangi mantıkla nereye ne yazmam gerekiyor?

bilen yok mu arkadaşlar?

uzak masaüstüğ programını kullan bence

Sistem kurduğun tesiste bir pc ye simatic maneger i kur, uzakmasaüstü veya TeamViwer işini görecektir.

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri