S7-300 CP 340 Rs232 modülü kullanılan örnek bir program.

kontrolog

Üye
Merhaba arkadaşlar

elimde CP 340 rs232 modülü var ve ben bunu s7-300 ile haberlestirmek istiyorum.

cp340 için yazılmış özel bloklar olması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü Hardware conf. da belirli bir baudrate ya da herhangi bir iletişim protokolü ile ilgili bilgi yazmıyor.

Aranızda bu ikisini daha önce kullanmş olan varsa örnek bir program göndermesi ya da bilgisini paylasması çok faydalı olacaktır.

Yardımını için şimdiden teşekkürler.
Kolay gelsin.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
selam merhbaalr Yavuz eminoğlu kitabında buna benzer örnek var ayrıntılı şekilde bilginiz olsun.

selam merhbaalr Yavuz eminoğlu kitabında buna benzer örnek var ayrıntılı şekilde bilginiz olsun.

Teşekkür ederim. Kataba daha önceden bakmama rağmen gözden kaçırmışım uyarınızla tekrar baktım ve sorunu cözdüm.

Kolay gelsin

nasıl çözdüğünüze dair kısaca bilgi verebilir misiniz? elinde kitap olmayanlar için.

Merhaba arkadaşlar;
Şu an bende benzer bir proje ile uğraşıyorum Keyence marka özel ölçüm probları var bu probların bağlı olduğu adaptör çıkışı rs232 sistemimde s7-300 plc ve cp 340 kartı kullanıcam fakat rs 232 den nasıl bilgi okuyacağımı bilmiyorum elimde arkadaşların bahsettiği kitap yok elinde örnek program olan arkadaşlar var ise paylaşırlarsa çok memnun olurum.
Şimdiden teşekkürler...

ismail bey bende tam olarak sizin yaptığınız gibi keyence marka ölçüm aletinden veri aktarımı için bu başlığı açmıştım. Tahsin beyin uyarısından sonra yavuz eminoğlunun kitabına tekrar baktım ve sorunumu çözebildim artık keyence ile s7-300 haberleşmesini sağlayabiliyorum. Kitabı size de tavsiye ederim. Eğer yine de sorununuzu çözemezseniz yardımcı olmaya çalışırım. Ek olarak kendi sistemimde kullandığım deneme programı gönderiyorum FC1 içinde çalışmadı ancak FC1 fonksiyonu içindeki yazdığım programı OB1 içine taşırsanız çalışacaktır ben fonksiyon normal çalıştırdıktan sonra fonksiyon yapmayı denedim ancak başaramadım. Programda anlamadığınız kısımlarda tekrar yardımcı olmaya çalışırım

Kolay Gelsin.

Not: Yukardaki mesaj içeriğinde ek programı gönderemediğimden yeniden mesaj yazıyorum. Diğer mesajı silemedim.

Ekli dosyalar

• Deneme_keyence.zip
    328 KB · Görüntüleme: 218
kontrolog arkadaşa teşekkür ediyorum. Tahsin beyin tavsiyesinden sonra Yavuz Eminoğlu kitabını aldım orada güzel bir şekilde anlatıyor. benim bütün malzemelerim gedi sadece cp 340 kartı eksiğim var pano hazır kartım geldiğinde devreye almaya başlıcam ilginiz için teşekkürler bir sorun olursa tekrar yazarım

ismail bey bende tam olarak sizin yaptığınız gibi keyence marka ölçüm aletinden veri aktarımı için bu başlığı açmıştım.

Bu ölçüm aletini ne için kullandığınızı sorabilir miyim? Belki ilerde ihtiyacımız olur. :rolleyes:

merhaba arkadaşlar
siemens s7300 plc ,cp340 modül ile kart okuyucu haberleşmesi yapmak istiyorum,
Kart okuyucudan nasıl bilgi alabilirim.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri