s7-200 Program Şifresini Bulma Hakkında

Program Com1 portundan arama yapıyor.
biz CPU214 CPU da denedik (epey eski bir model)
TimeOut! problemine aldanmayın surekli tekrar deneyin bir şekilde bağlanıp cevap veriyor.
cevap kısmında anlamsız verilerde cıkabilir. yine denemeye devam edin. sonunda sonuca ulaşılıyor. ( TimeOut problemide muhtemelen USB->seri çeviricilerden kaynaklanıyor)
birde PPI kablo üzrindeki lambalara bakın ping atıyor mu..
Kolay Gelsin

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
merhabalar,ben direk indirdiğim dosyayı çalıştırdım fakat bir hata verdi."mscom32.cx"

kardeş sana bir program gönderiyorum şifreyi buluyor. hadi kolay gelsin :)

merhabalar 5 sene once bir makinada 2 adet 224xp cpu ile
bir proje yaptim sifresinide unuttum
yukledigim programlar bende ancak ozaman hangisini yukledigimi bilemiyorum.(arsivde 20-30 prg var)
usb-ppi kablo ve verdiginiz programla denem yaptim invalid port number 8002 diye uyari aliyorum.
bu program usb ppi kabloda calismiyormu ?calismasi icin yapilacak bisey varmi
ufak bir degisiklik lazim bunun icin rs232/ppi kablomu almam gerek acaba ?

Çok Eski bir konuyu hortlatıyorum ancak :) bu program adresi girmeme rağmen hata veriyor windows xp sistem kullanıyorum çalışan bir makinede ki plcye bağlanmam gerekli. S7-200 (224 CPU) ancak runtime error 8002 invalid port number veriyor sürekli PLC adresi doğru 2. PPI Kablo ile bağlandığım için bir Com yok. Nasıl buna bağlanabilirim şifreyi aşabilirim. Çok eski bir makine ve üreten şirket yok olduğundan benim girebilmem gerekli.

Şimdiden teşekkür ediyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri