s7 200 MM440 via Em277 Profibus Haberlesme

urlaub

Üye
Merhaba Dostlar !!!

Askerden yeni geldiğim için bazı püf noktaları unuttum.
214-2ad23 ile MM440 i Em277 profibus yolu ile haberlestirmem gerekiyor.
yardımcı olabilrseniz cok sevinirim...
Acil :(((

Simdiden teşekkürler !!!!

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
em277 bus hattında slave olarak calısıyor benım bıldıgım bunu yapabılecegını hıc sanmıyorum.Yaparsanız sızden bılgı almak ısterım.

Em277 slave calısır araya 1 master alman lazım bu s7300 olabilir. Yada master baska plc profibus pcmı kart vs..

Onun yerine size S7-200 portu ve MM440 icin USS haberleşme yapmanızı tavsiye ederim
EM277 kullanmanada gerek kalmaz. 214 de kullanabilirsin ama be iki portlu plc tavsiye ederim
1 port pc le baglantı öbür port USS

dostum Oncelikle cok tesekkür ederim !!!

lakin sole bi durum var
makina su an tel 214 ad23 ile tek portlu em277 ile de profibustan calisiyor
adamlar illa ki profibus istiyor :(((
o yuzden arastırıp duruyorum

Profibu hattında mm440 lardan başka bir cihaz varmı.
varsa cihazları yaz ki biri masterdır muhakkak.

Micro/Win'de slave'leri tanıtacak bir alan yok ki. EM277 nasıl master olsun? Sn. hasanzincir'in belirttiği gibi mutlaka bir başka master vardır.

S7-200 ile MM4 ü profibus üzerinden çalıştıramazsınız. Çünkü s7-200 slave dir MM4 de slave dir.

beyler Slm

Bisi sormak istiyorum....
Acaba S7200 de bir kontrollor oldugu için Master olarak düşünülemez mi :S

Düşünmekle iş bitmiyor maalesef :( S7-200'ü master olarak ayarlayacak imkanlar cihaza ve yazılıma eklenmemiş. Bunun ticari bir tercih olduğunu tahmin etmek çok zor değil.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri