S7 200 hızlı sayıcı sorunu

yok mu yardım eden?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Plc öğrenmeye yeni başladım hızlı sayıcı kullanmak için plc ye 500 puls bir encoder bağladım.Hsc ayarlarını tools menüsünde ınstraction wizard altındaki hsc sekmesi ile yaptım.HC1 Mod 2 olarak ayar yaptım ve plc ye hızlı sayıcı ile ilgili bir program yazıp yükledim.programda karsılaştırma komutu kullandım ilgili DW adresindeki değer ile Hc1 eşit olduğunda kontak kapanacak , sayıcı anlık değeri 0 olacak ve enkoder start girişi kesilecek.Fakat sorun burda ortaya cıktı enkoderı yavas yavas hareket ettirdiğimde karsılaştırma işlemini yaparak kontağı kapatıyor fakat encoderi biraz daha hızlı hareket ettidiğimde kontağı kapatmıyor sayıcı sayma işlemi devam ediyor.Kontağı değiştirerek denedim eşitlik yerine büyük eşit kontağı kullandım burda farkettim her seferinde 3 ile 7 arası artan değer kaldı sayıcıda.Sorunum nedir acaba biraz karışık olmuş olabilir ama benim de bilmediğim için kafam karışık yardımcı olan arkadaslara şimdiden tesekkürler

Giriş filtrelerini iptal ederseniz sorun çözülür.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan

Yeni konular

Geri