S7-200 Örnek Uygulamaları(İngilizce)

GTurtle

Üye
Daha önce bu forumdan bulduğum "S7-200 APPLICATIONS" adlı dosyaların düzenlenmiş ve tek bir pdf dosyasına toplanmış halidir. Yer imleri ekledim böylece aranılan konunun bulunması kolaylaşmıştır. Dosyaları çok önce indirmiştim, o yüzden ekleyen arkadaşı hatırlamıyorum ama böylesine güzel bir kaynakla bizi buluşturduğu için yine teşekkür ederim. İzni olmadan da düzenleyip yeniden siteye koyduğum için de affına sığınırım. Afiyet olsun:]
s72_xxd klasörlerinin içindeki vpu uzantılı dosyalar, microwin tarafından açılabilmekte.

https://www.kontrolkalemi.net/drive/s/dpNU1r3NJId365kSd4MUlhP7TuIitH
ALL_TIPS_1208_EN.zip

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba GTurtle
Gerçekten çok güzel bir kaynak.Ayrıca bütün programları bir pdf de toplamanız çok iyi olmuş.Emeğinize sağlık. Fakat dediğiniz klasör içinde (s72_xxd ) vpu uzantılı dosyaları açamıyorum.microWın 4 sp4 kullanıyorum, acaba sp 7 mi olmalı?
Teşekkürler

çok başarılı bir çalışma. Teşekkür ederiz..

Paylaşımlarının devamı dileğiyle ;)

Birde bu örnekler eski versiyon. Siemens in sitesinde bunların güncel sürümleri mevcut.
Güncel sürümleri micro win e göre tasarlanmış ve geniş açıklamalar projelerin içerisinde bulunuyor.

Merhaba GTurtle
Gerçekten çok güzel bir kaynak.Ayrıca bütün programları bir pdf de toplamanız çok iyi olmuş.Emeğinize sağlık. Fakat dediğiniz klasör içinde (s72_xxd ) vpu uzantılı dosyaları açamıyorum.microWın 4 sp4 kullanıyorum, acaba sp 7 mi olmalı?
Teşekkürler

Ben sp5 ile açabiliyorum onları "Birlikte Aç" seçeneğinden microwin'i seçip.

Birde bu örnekler eski versiyon. Siemens in sitesinde bunların güncel sürümleri mevcut.
Güncel sürümleri micro win e göre tasarlanmış ve geniş açıklamalar projelerin içerisinde bulunuyor.

Evet bunlar eski versiyonlar ben de sonradan sitede yeni versiyonları gördüm ama dediğim gibi ben siemens'in sitesinden çekmedim. Forumda bulduğum dosyaları elimden geldiğince düzenlemeye çalıştım.

Forum istatistikleri

Konular
128,336
Kullanıcılar
450,178
Son üye
Esat YILDIZ

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri