S7 1200 Rampa Fonksiyonu arayanlara

elektronikmuh

Yönetici
Yönetici
Yönetici
45045947_S7-1200_rampGenerator_02[1].png

https://support.industry.siemens.co...nction-in-step-7-(tia-portal)-?dti=0&lc=en-BR

45045947_S7-1200_rampGenerator_01[1].png

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Arkadaşlar Bu fonksiyonda artışı durdurup (pause) kaldığı yerden devam etme yapabilirmiyiz.
Fonksiyonun EN girişine şart koyuyorum açık kontak yaptığımda Out taki değer sabit kalıyor ama. Şart kontağını kapattığımda Çıkıştaki değer beklediği sürede kat edeceği kadar ileriye zıplayıp oradan devam ediyor. Yani değer arka planda ilerlemeye devam ediyor.

Arkadaşlar Bu fonksiyonda artışı durdurup (pause) kaldığı yerden devam etme yapabilirmiyiz.
Fonksiyonun EN girişine şart koyuyorum açık kontak yaptığımda Out taki değer sabit kalıyor ama. Şart kontağını kapattığımda Çıkıştaki değer beklediği sürede kat edeceği kadar ileriye zıplayıp oradan devam ediyor. Yani değer arka planda ilerlemeye devam ediyor.

Kontağı kapattıgınızda Out değerini bir değişkene atıp(saklayıp), tekrar start verildiğinde init(true) yapıp sakladığınız değeri yüklemeyi denediniz mi?
Aşağıda 10 değerine init edilmiş örneği var, grafiktede onu gösteriyor ama denemedim.
Initialize the setpoint value to the value 10. Give the formal parameters the following values:
  • InitFB = True
  • SetPoint = 10
  • Rate = 5

Son düzenleme:
Kontağı kapattıgınızda Out değerini bir değişkene atıp(saklayıp), tekrar start verildiğinde init(true) yapıp sakladığınız değeri yüklemeyi denediniz mi?
Aşağıda 10 değerine init edilmiş örneği var, grafiktede onu gösteriyor ama denemedim.
Initialize the setpoint value to the value 10. Give the formal parameters the following values:
  • InitFB = True
  • SetPoint = 10
  • Rate = 5
Teşekkür ederim. Söylediğinize benzer bir yöntemle çözdüm.

Merhabalr ramp fonksiyonunu indirip açıyorum ama progrmada görmiyorum
. Ekstra yüklemekmi lazım.

Bilgilendirme için teşekkürler. Bu fonksiyon yazılımda hangi amaçla kullanılıyor? Ne gibi işlerimizi kolaylaştırmada yardımcı oluyor? Uygulama açısından sözlü örnek verebilir misinz? Teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,844
Son üye
mehmet.ali.turhan.99@gmai

Yeni konular

Geri