s7 1200 de zaman rölesini ard arda çalıştırma yardım

ufuk6767

Üye
slm arkadaşlar benım sorunum s7 1200 de zaman rölesini ard arda çalıştırmak yani soyle
1. zaman rolesı suresı bıtımın de 2. zaman rölesi çalışşsın
2. zaman rölesi suresi bitiminde 3. zaman rölesi çalışsın ve boyle yapmam gereken 50 adet zaman rolesı var
bana bu 3 tanesı yeterlı dıgerlerını aynı sekılde yaparım yardımlarınızı beklıyorum saygılar....

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Neden böyle bir şey yapmaya ihtiyaç duyuyorsun. Uygulaman nedir..? Tek zaman rölesi ile halledemezmisin.?

50 adet timer kullanmana gerek yok. her saniyede bir defa enerjilenecek bir memory bit ayarla.veya 1200 de hazır bir memory bit de olabilir. bit her enerjilendiğinde (positive edge)bir integer değerini 1 arttırsın.integer değeri 3 olduğunda bir aktif et, kafana göre mühürle.3-6-9... diye git.
karışık bir anlatım oldu çünkü s7-1200den örnek veremiyorum.50 adet timer kesinlikle doğru değil onu söyliyim ama.
kolay gelsin.

Dostum bu mamul bir kurutma programı.50 dedim ama belki daha fazla 16 saatlik bir program. Her zaman rolesi bir PID set değeri girişi olmasi gerekiyor zaman rolesi sart

Yardım edecek bi arkadas yokmu ? Kimse denemedi mi böyle bir program ? Ben bu zaman olayını atlattiltan sonra isteyenlere projenin tamamını atacağım

Ufuk bey ne yapmak istediginizi tam olarak anlayamadim ancak islemi 16 saat e yaymak istediginizden yola cikarak yardimci olmaya calisiyorum cpu dan her bir saniyede pals uretecek bir bit belirleyin ve projeye uc ayri counter ekleyin ilki saniye ikincisi dakika ucuncusu saati sayacak sekilde iliskilendirin hangi sure icerisinde ne yapmak istiyorsaniz karsilastirma islemlerini kullanarak islemi tamamlayin umarim yardimci olabilmisimdir iyi aksamlar

ben soruyu anlamadım desem ayıp olurmu ?
neden 1 tane zaman rölesi ile olmuyor neden 50 şart ?
neden zaman rölesi şart?
kerem sefa kardeşim çok mantıklı anlatmışneden olmuyor ?

yapacağın işin akışı yanı çalışması nasıl olacak açıkla ona göre yardımcı olunur
sen yapacağın işlemi gizliyorsun yardım istemeye çalışıyorsun.
böyle programcılık olmaz

Benim anladığım bir "set point profiler" a ihtiyacınız ver.PLC ile de yapılabilir tabi,ama detay bilgi gerekir.

Bir fonksiyon yaparak onu her adım için kullanabilirsiniz

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri