S7 1200 Data Block

ZPolizei

Üye
Merhaba, arkadaşlar ben S7-1200 ile Data Block oluşturdum ve burada string oluşturmayı denedim. Ancak doldurduğum bölüklerin(boşlukların) PLC içinde tam olarak nasıl tanımlandığını anlayamadım. Örneğin; 'KontrolKalemi' String; yazdığım yer Data Block1; Yani DB1 ancak DB1'den sonraki açıklama yani; "DB1.DBW1" yada "DBD1 "şeklindemi olup olmadığını tam olarak anlamadım. Cevap için şimdiden teşekkür ederim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
merhaba.data bloğu oluştururken s7300-400 seçeneği var onu seçtiyseniz böyle görürsünüz.

Anladım ancak programda öyle bir seçenek göremedim, farklı olarak nasıl öğrenebilirim?

oluşturduğun data blogu sağ tıkyapıp .properties ten acces ..........ile başlayan yazının yanındaki tik i kaldırın

ben sorunu tam anlamadım galiba.biraz daha detaylı anlatırmısın.ben strıng oluşturduğumda böyle bir şey görmüyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,981
Son üye
Muhammeddt

Yeni konular

Geri