S300'den S1200 e plc dosyası aktarımı

Herkese merhaba, s7-315-2 PN/DP cihazımı 1200 olarak değiştirmek istiyorum tia portal uygulamasında ise 1500'e migrate edilebiliyor araştırmalarım sonucunda da bi şey bulamadım tek tek elle girmeyi denedim yine de hataa veriyor kod yardımcı olabilecek var mıdır ?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.

as.yıldırım

Usta Üye
300 serisi işlemciler 1200 e nazaran üst düzey işlemciler.

ben böyle bir şeyi bugüne kadar denemedim ama mantığım değişikliği yapamayacağınızı söylüyor. s7-300 ün hafıza alanı, kontrol edebileceği io sayısı ve slave modül sayısı ( sürücü vs gibi ) s7-1200 den çok çok fazla. üstelik 300 de olan bazı fonksiyonlar 1200 de yok. bu durumları göz önünde bulundurarak söyledim.

eğer geçiş yapılabiliyorsa nasıl olduğunu ben de öğrenmek isterim.

Konu Sah
Hocam , cevabınız için teşekkürler. dediğiniz gibi io sayıları sorun yaratıyor. 1500 e migrate edilirken de hata veriliyor elle tek tek 1200 e yazmaya çalıştığımda da hata veriyor maalesef..

Hocam , cevabınız için teşekkürler. dediğiniz gibi io sayıları sorun yaratıyor. 1500 e migrate edilirken de hata veriliyor elle tek tek 1200 e yazmaya çalıştığımda da hata veriyor maalesef..
Merhaba tek tek yazarken neden hata alıyorsunuz. Sonuçta programı yeniden yazıyorsunuz. S7-1200 komutlarına uyarlayarak yazmaya dikkat edin. Takıldığınız nokta neresi belki yardımcı olabilirim.
Merhaba tek tek yazarken neden hata alıyorsunuz. Sonuçta programı yeniden yazıyorsunuz. S7-1200 komutlarına uyarlayarak yazmaya dikkat edin. Takıldığınız nokta neresi belki yardımcı olabilirim. Ayrıca sakıncası yoksa ladder dosyasını paylaşın yada gönderin daha kolay yardımcı olunabilir.

Konu Sah
Merhaba tek tek yazarken neden hata alıyorsunuz. Sonuçta programı yeniden yazıyorsunuz. S7-1200 komutlarına uyarlayarak yazmaya dikkat edin. Takıldığınız nokta neresi belki yardımcı olabilirim.
Hocam TON kullandığım yerlerde verdiğim isimlerin data type'ına TON yazınca hata veriyor şöyle diyor:
DATA TYPE 'TON_SFB' no longer exist.
2. yaşadığım sorun ise operation blockları getiremiyorum s7-1200 serisinde.

Hocam TON kullandığım yerlerde verdiğim isimlerin data type'ına TON yazınca hata veriyor şöyle diyor:
DATA TYPE 'TON_SFB' no longer exist.
2. yaşadığım sorun ise operation blockları getiremiyorum s7-1200 serisinde.
dosyanızı gönderin bir inceleyeyim. bu şekilde sorun çözemeyiz malefes.

Forum istatistikleri

Konular
121,744
Kullanıcılar
437,724
Son üye
MHNDS33

Yeni konular