Sıva üstü led panel

sama

Üye
Arkadaşlar şu meşhur sıva üstü led panellerden almıştım, geçen gün çat diye bir ses geldi sigorta gitti zannettim meğerse armatür gümlemiş.. İçini açtım baktım ledinde lehim atmış nasıl olduysa, onun dışında led de ömrünü doldurmuş gibi geldi bana.. Şimdi size sorum, bu paneli tamir etmek yeni led alıp takıp kullanmak istiyorum ama bunlar da nasıl bir led kullanılıyor kaç çipli onu bilmiyorum, yardımcı olabilir misiniz? Driver a baktım bir sorun yok sağlam görünüyor.. Nasıl bir led almalıyım? Teşekkürler..
Panel modeli Forlife Fl 2204

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arkadaşlar şu meşhur sıva üstü led panellerden almıştım, geçen gün çat diye bir ses geldi sigorta gitti zannettim meğerse armatür gümlemiş.. İçini açtım baktım ledinde lehim atmış nasıl olduysa, onun dışında led de ömrünü doldurmuş gibi geldi bana.. Şimdi size sorum, bu paneli tamir etmek yeni led alıp takıp kullanmak istiyorum ama bunlar da nasıl bir led kullanılıyor kaç çipli onu bilmiyorum, yardımcı olabilir misiniz? Driver a baktım bir sorun yok sağlam görünüyor.. Nasıl bir led almalıyım? Teşekkürler..
Panel modeli Forlife Fl 2204
Bu konuda pek bilgim yok ama size tavsiyem driver çıkışına bakıp voltajı ölçmeniz, bundan sonra ise ledlerin bağlantısına bakmanız seri mi paralel mi veya seri paralel karışık mı eğer karışık ise kaç adet ledin seri bağlandığını tespit etmeniz. buna göre belki bi sonuca ulaşabilirsiniz.

bildiğin iç mekan kendinden yapışan şerit ledler var onunla yapabilirsin yanlız driver çıkışı kaç volt ise ona göre hesaplamak lazım. bir de usta tavsiyesi fazla uğraşma değmez. ama zevk için yapabilirim diyorsan sen bilirsin.

12 volt yazıyor eski ledin üzerinde.. Eğer maliyet sıfır alma ile aynıysa zaten uğraşmam, yedek parça olarak atarım bir kenara aynen..

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri