Sıvıların Belirli Bir Oranda Karışmasını Sağlayan Proje Tasarımı

Herkese şimdiden tşk ederim .
Başlıkta da söylediğim gibi bitirme projem olarak bunu seçtim.
Nerden başlayacagımı bılmıyorum, proje hakkında detaylı bilgi vermek gerekirse 3 tank dusunuyorum bu tanklar karıstırılmak istenen sıvılarla dolacak, ve biz hangi oranda karısmasını istiyorsak dısarıdan manuel olarak gireceğiz ve tanklardan o oranda sıvılar boşalacak.
Yardımlarınızı beklıorm :))

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
loadcell sistemi ile tankları tartarak yaparsın.

serhns arkadasın dediği gibi tanklarıda tarta bilirsin yada her biri için flow metre kullanarak 1. tanktan 10 lt 2. tanktan 40lt 3 tanktanda 20lt sıvı karıştırılacak tanka akmasını saglayıp işi çözebilirsin...

her birisine ayrı ayrı flowmetre kullanmak daha akıllıca geliyor, daha iyi sonuç için. Peki bunları hangi kontrol sistemi ile kontrol etsem daha çok işimi görür ?

flowmetrelerden genelde puls gelir ve sende plc gibi araçların high speed counter HSC leri kullanıp kaç litre geçti hesabını yaparsın..
sen sisteminle ilgili hazırlıkları yap yardımcı olmaya çalışırız.

ilhano kardesım , nerden baslayacagımı tam olarak bilmiyorum bana o konuda yardımcı olabilirmisin ?

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri