Süzme sayaç?

barikat34

Üye
arkadaşlar foruma baktım fakat bulamadım süzme sayaç farklı bir sayaç çeşidi mi? yoksa ana sayaçtan önce kullanıldığı için mi bu ismi alıyor.binada iskan olmadığı için bina sakinleri olarak tek sayaç üzerinden elektiriği kullanıyoruz."şu sayacı kullanabilirsiniz"diyebileceğiniz sayaç var mı link verebilir misiniz.süzme sayaç hakkında aydınlatırsanız sevinirim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
arkadaşlar foruma baktım fakat bulamadım süzme sayaç farklı bir sayaç çeşidi mi? yoksa ana sayaçtan önce kullanıldığı için mi bu ismi alıyor.binada iskan olmadığı için bina sakinleri olarak tek sayaç üzerinden elektiriği kullanıyoruz."şu sayacı kullanabilirsiniz"diyebileceğiniz sayaç var mı link verebilir misiniz.süzme sayaç hakkında aydınlatırsanız sevinirim

Farklı bir sayaç çeşidi değil sadece yapılan bağlantıdan dolayı süzme deniliyor.Aslında dağıtım şirketleri tarafından usulsüz kullanım olarak tanımlanıyor bu tür bağlantılar.Her marka sayacı kullanabilirsiniz de dediğim gibi dağıtım şirketi ayrı ayrı abone yapmanızı ister aksi taktirde bu bağlantıyı usulsüz kullanım olarak tanımlar enerjinizi kesebilir yada ceza uygulayabilir.

Farklı bir sayaç çeşidi değil sadece yapılan bağlantıdan dolayı süzme deniliyor.Aslında dağıtım şirketleri tarafından usulsüz kullanım olarak tanımlanıyor bu tür bağlantılar.Her marka sayacı kullanabilirsiniz de dediğim gibi dağıtım şirketi ayrı ayrı abone yapmanızı ister aksi taktirde bu bağlantıyı usulsüz kullanım olarak tanımlar enerjinizi kesebilir yada ceza uygulayabilir.
Peki monofaze mi trifaze mi almak lazım ana sayaç trifaze.dairelere monofaze mi takılıyo

Peki monofaze mi trifaze mi almak lazım ana sayaç trifaze.dairelere monofaze mi takılıyo

Farklı bir sayaç çeşidi değil sadece yapılan bağlantıdan dolayı süzme deniliyor
bu tanım cevaptan anlıyorsunuz ?
konuya ortak olmadan cevap .

sayaçtan dairelere giden kolon tesisatınız ( kablo düzeni ) trifaze mi ?
daire içi siğortalar ve kaçak akım rölesi takılı mı ?

düğme yanlış iliklendiği zaman bütün düğmeler yanlış iliklenir .

Kat irtifakı: Bir arsa üzerinde henüz inşaat yapılırken, hak sahiplerinin paylarını göstermek üzere çıkartılan bir tapu tipidir.
https://www.yuvako.com/blog/kat-irtifaki-konusunda-bilmeniz-gerekenler

kat irtifakı ( sahip ) olmadan eve giremeyiz .
satış olmasa ? bizim sayılmaz !!!
veya
diğer ( tartışlamalı konular )

kurt ile kuzu yan yana kuzu kuzu geçinin !!! ( Kat irtifakı: )

sonrası
eve girdik ( satış yap sonra engellemeye çalış )
su ,elektrik , d.gaz vs gibi hizmet verme !!!
ama
çözüm : ( şantiye ) kurt ile kuzu yan yana kuzu kuzu geçinin !!!
( Kat irtifakı + üç maymun / şantiye + üç maymun )

süzme sayaç .
su işi çok kolay !!!

elektrik işi
şantiye sayaç panosu !!!
ana siğortalar + siğorta ( amper + tipleri )
kaçak akım rölelesi ?A 300mA ( amper )
siğorta
daire içi
kaçak akım rölelesi ?A 30mA ( amper )
siğortalar amper + tipleri

bu sistem hesap ( bağlı olduğunuz enerji firması kabul edeceği ) gerektirir .
( yoksa boşuna masraf yapmaktır )
sadece sayaç takmakla bitmiyor .
iskan alındığında sayaç kabul edilir mi ? bilmiyorum yeni sayaç alımı olabilir
( yeni sayaç alımı faydası yarın bir durum olduğunda sorun yaşanmaz )

binanın müteahhit ve yetkili elektrikcisi ile bağlantı . ( çözüm )
sonuçta müteahhit izni var , yoksa sizi çıkarır .
faturada müteahhit adı + bedel ödeme !!!

müteahhitin sorumluluğu ve oturanın sorumluğu .

sayaç : monofaze mi trifaze mi ? çözüm olmuyor . diğer ( koruma elemanları durumu ? )

hayırlısı diyelim .

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri