sürücülü pompa otomasyonu yardim

duman5584

Üye
Merhaba arkadaşlar , elimde simens sinamics pm230 sürücü , cu240b-2 temel cpu , fatek plc , 4 20 ma basınç transmitteri , 37 kw ikitane pompamiz var , plc ile basinç tranmitterinden gelen 0 10 bar veriyi okuyup , 4 barda pompa sistemini sabitlemek istiyorum , plc analog çıkışından , sürücüyü kontrol etmek istiyorum , plc programlamada sıkıntım yok , tek pompa olarak sayport sürücüyle pompa otomasyonu yaptim , benim sormak istediğim pompanin birisini 4 barda sürdüğümde ve basınç 4 barın altına düştüğünde , pompa 50 frekansta çaliştirip , birinci pompayı Şebeke hattina kontaktörle aktarip ikinci pompayi sürücüyle hız kontrol yapabilirmiyiz , ne gibi sorunlar yaşanabilir , ne gibi paremetreler ayarlamamiz gerekir , nasıl bir yol izlemeliyim yardımlarınız için teşekkürler ...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Duman5584 , arkadaş ekte Danfoss sürücü ile ilgili doküman var. İstediğin uygulama yapılabilir. Siemens ile uygulama yapmadım.

Ekli dosyalar

• FC-202 CASCADE CONTROL TÜRKÇE.pdf
    1.5 MB · Görüntüleme: 38
Bu tür bir uygulamada pompaları paralel şekilde çalıştırıp, hız referansini ayni noktadan vererek ayni anda hizlanip yavaslamasini saglarsan daha buyuk enerji tasarrufu sağlanir. Belirli bir hizin altina dustugunde ikinci pompayi devre dusi birakmak, es yaslandirna yapmak da gerekir ve tabi ki PID kontrol. Programin mantigi bu sekilde olmali

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri