sürücü tavsiyesi

yunusx

Katılımcı Üye
videosunu verdiğim makinaya göre bir sürücü tavsiye edebilirmisiniz kararsız kaldım makina yıldız üçgen kumanda ile çalışıyor ve ana kontaktör ve üçgen kontaktörü dayanmıyor motor gamak marka 45 kw ve 85 amper kasnakta elmas tel var ve mermer için taş kesiyor , softstar yada frekans konverteri hangisi uygun olur , invertör fiyat olarak fazla, kullanışlı,uygun fiyatlı olursa daha iyi olur şantiye ortamında çalışacak toz,toprak,panonun taşınmasınıda hesap etmemiz gerekiyor

Ekli dosyalar

• tel kesme makinası.rar
    4.2 MB · Görüntüleme: 71
Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
1. Şimdi diyeceksiniz ki neden kontaktör. kontaktör ağır şartlarda çalışabilen bir ekipmandır. Ne gibi arkadaşın yollamış olduğu video dan da anlaşılacağı gibi toz ve aşırı sıcak en büyük arıza sebebidir. kontaktörlerin saçlarının arasına giren tozdan dolayı kontaktörde yanar kabul ama fiyat ve performanı buna göre değerlendirilmelidir.
2. Buraya softstarter yani yumuşak yol vericiler de bağlanabilir hatta motor ömrü uzar bile ancak ağır şartlarda çalışacağından temizliği ve Bakım şartları ağır olacaktır.

Sadece çalışma şartlarının daha iyileştirilebilme ihtimalini göz önünde bulundurursak soft starter derim ben. Tabiki soğutmasından tutun da arazi ortamındaki şartlara kadar değerlendirilmesi gerekir.

Uygun soğutucu kullanmak şartıyla SSR bile kullanılabilir.

Bunun kararını malesefki maliyetler belirleyecek.

çalıştığım fabrika döküm fabrikası ve fabrikada bulunan en büyük güçlü motor 250kw bu motor tesis ilk kurulurken yıldız-üçgen olarak yol verilmiş. fakat daha sonra soft starter li sisteme geçilmiş. bugüne kadar sorun çıkarmadı. döküm fabrikasında sorun olmadığına göre bence sorun çıkarmaz. tabi pano yalıtımını iyi yapman lazım.

Yunus şekil soruyudun elimdeki bi broşürde buldum. az öncek şekilde bi sorun vardı değiştirdim

Ekli dosyalar

• softstarter.rar
    103.9 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
sy yunus x benim size tavsiyem acs800-04-0060-3 dur panoyu iyi havalandırma yapman toz ve nemden koruman gereklidir

arkadaşım sana ats 48 öneririm çünkü bu ürünü taş ocaklarına taktım problemsiz çalışıyor çalışma ortamı aşırı tozlu ortam olmasına rağmen tek problemi soğutma fanlarının sürekli temizlik ve bakıma ihtiyacı olması ve ayrıca sana kurulu gücün bir büyüğünü seçmeni tavsiye ederim

yunus kardeşim diger üyelerin söyledikleri katılabilirim ancak bana sorarsan tak abicim sen oraya 55 kw bir omron ınvertör valla sorun olursa kefilim rahat edersin ne demaraj kalır ne yukte bayılma ancak parametreleri bir ayarla motor korumayı da kaldır at sadece 1 ınvertör

videosunu verdiğim makinaya göre bir sürücü tavsiye edebilirmisiniz kararsız kaldım makina yıldız üçgen kumanda ile çalışıyor ve ana kontaktör ve üçgen kontaktörü dayanmıyor motor gamak marka 45 kw ve 85 amper kasnakta elmas tel var ve mermer için taş kesiyor , softstar yada frekans konverteri hangisi uygun olur , invertör fiyat olarak fazla, kullanışlı,uygun fiyatlı olursa daha iyi olur şantiye ortamında çalışacak toz,toprak,panonun taşınmasınıda hesap etmemiz gerekiyor

Ana ve üçgen kontaktör dayanmıyor derken sürekli kontak takımları deforme mi oluyor yoksa kontaktörlerin kendilerimi arızalanıyor(toz kontaktör nüvelerin içine doluyor ve tam çekemeyerek zarıltı yapıyor..vs).Videoyu izledem burada abb acs 800 serisi drıver kullanırsan işin çok zor.Abb hakikaten iyi bir drıver(ben 610KVA lık modelini kullanıyorum.Pano odası pimapen bir oda olduğu halde üç beş ayda bir modülleri temizlemek zorunda kalıyoruz).Ayrıca abb acs driverları temiz tutmak ve iyi sogutmak zorundasın. Omronun tavsiye edebilirim.

çok teşekkür ederim hepinize dediğiniz gibi bir üst modelini seçerek daha rahat edebilirim 55 kw soft star bağlarsam sorunum çözülür şemalarda 3 faz girmiş 3 faz çıkmış makinaya ozman tek hat gidecek 3 faz kablosu kesiti kalın olması gerekir çift hatlı şemasınıda ekleyebilirseniz kablolara fazla yüklenmemiş oluruz

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,279
Kullanıcılar
450,104
Son üye
MUGEN SARS

Yeni konular

Geri