Sözleşme gücü ve demant hakkında?

Merhaba Arkadaşlar.

Sözleşme gücü demant vs okuyup duruyorum kafam karıştı ve işin içinden çıkamadım.

Mevcut faturamızda Abone gurubu 4OG TTTZ Ticarethane / Serbest tüketici Yazıyor.
Sözleşme Gücü : 72Kw
Demant : (boş bir şey yazmıyor)
Aylık Tüketimimiz Ortamalama : 1500-2000Kw

İşyerinde : Cnc 10Kw + Kompressör 3Kw + Klimalar 8Kw+ Tahmini diğer alıcılar 4Kw = 25Kw Aşamayacak şekilde güc tületilebiliyor.

Şimdi İşyerini taşıyoruz. Yeni Taşınılan yerin faturasına baktığımda Sözleşme gücü : 12Kw (demant hanesi boş) olarak görünüyor. ( Sayaçlar elektronik )

25 Gün x 8 Saat x 12Kw (sözleşmeden) = Aylık 2400kwh tüketim hesaplıyorum ki şu anki tüketim bu değerlerde.

Sorum Şöyle: Belirli saatlerde 12Kw aşmamıza rağmen aylık ortalama olarak kesinlikle altındayız. Çift terimli tüketici olmadığımız için Demant bizim için bağlayıcı mıdır? Aksi Takdirde güç arttırımı için proje çizimi ve tesisat uygunluğu işlemlerine girmek gerekiyormuş...Bu benim için gereklimi emin olamadım. Gerekli ise 3 aşağı 5 yukarı bu işlerin tesisat hariç maliyeti nedir?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Çift terimli olmadığınız için,şimdilik ! bağlayıcılığı yok.Ancak,sözleşme gücünüzün çok aşılması halinde,tesisat-
ta sorun olmayabaşlarsa ve depozito yönünden ilerde sorun çıkabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri