Rv 20 kart hakkında

Kartta röle olması lazım kontrol edin, değiştirin gerekirse.

rv 20 kartta röle yok .sağ sol yaptıramıyorum motora.

onun yerine remco 5506 ariston kart taksam sağ-sol için soket bağlantı yerleri nasıl olabilir acaba?

bilgisi olan var mı?

rv 20 kartta röle yok .sağ sol yaptıramıyorum motora.

onun yerine remco 5506 ariston kart taksam sağ-sol için soket bağlantı yerleri nasıl olabilir acaba?

bilgisi olan var mı?
Sağ sol yaptırmak için motor soketinden 1 nolu ortak uçla kömür ve yastık uçlarını değiştirerek köprüleyen uygun anahtar taksrak sorun çözülür diye düşünüyorum

Sağ sol yaptırmak için motor soketinden 1 nolu ortak uçla kömür ve yastık uçlarını değiştirerek köprüleyen uygun anahtar taksrak sorun çözülür diye düşünüyorum
dediğiniz gibi ypınca sola döndürdüm.şimdi uygun anahtar bulmam lazım.teşekkürler..sistemi tam olarak yapınca resim olarak paylaşayımki lazım olan kullanabilsin

dediğiniz gibi ypınca sola döndürdüm.şimdi uygun anahtar bulmam lazım.teşekkürler..sistemi tam olarak yapınca resim olarak paylaşayımki lazım olan kullanabilsin
Ekteki şema işinize çok yarayacaktır.Soket ucu anahtar bağlantısı şeması

Ekli dosyalar

• ÇAMAŞIR MAKİNASI MOTORU HIZ KONTROL VE YÖN DEĞİŞTİRME ŞEMASI.png
    ÇAMAŞIR MAKİNASI MOTORU HIZ KONTROL VE YÖN DEĞİŞTİRME ŞEMASI.png
    505.9 KB · Görüntüleme: 201
Hızınıda hallettim.sağ sol ayarınıda hallettim.çift anahtar kullandım
.sağ sol için ayrı devir için ayrı anahtar kullandım.

Hızınıda hallettim.sağ sol ayarınıda hallettim.çift anahtar kullandım
.sağ sol için ayrı devir için ayrı anahtar kullandım.
Hayırlı olsun potansiyometre ile daha hassas hız ayarı yapabilirsin.Tabiii takometre ilave etmen lazım

Merhaba. Köyde ufak tefek işler için bir ağaç tornası (ve aynı zamanda salça makinesi) yapma hedefindeyim. Çamaşır makinesi motoru kullanarak projemi gerçekleştirebilmek için bulabildiğim tek düzgün kaynak burası. Buradaki paylaşımlardan yola çıkarak rv 20 kart bağlantısı yapıp ileri geri dönüş anahtarı bağlayabildim. Tüm emeği geçenlere teşekkür ederim. Fakat işi buraya kadar getirebilmiş olanlar karta bağlı motorun aynı çamaşır makinesinde olduğu gibi gecikmeli hızlanmasından hiç bahsetmemiş. Tam işin zor kısmını hallettim derken daha zoru ile karşılaştım. Yüksek devir modlarında motorun istenen devre çıkması 10 -15 sn. sürüyor. Acaba bu gecikmeli devirlenme özelliğini kapatmanın bir yolu var mıdır?

Merhaba. Yukarıdaki şema sağ sol ayarında çok yardımcı oldu. Sağolun. Fakat rv 20 nin yapısı gereği 24 saniyede asıl devrine ulaşıyordu motor. Dün copreci diye bir kart buldum ve bağladım. Bu kart 14 saniyede tam devrine ulaştırıyor motoru. Projeyi yaparken buradan faydalandım dolayısı ile bağlantılarını tamamlayınca şemaaını buraya ekleyeceğim. Belki birinin işini görür. Saygılar

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri