Rtm uzaktan kumanda modulunu otomatık kepenk için kullanmak ?

Katılım
2 Ağu 2009
Mesajlar
624
Puanları
6
Yaş
45
mevcut otomatık kapı ıcın bır pano yaptık.panoya uzaktan kumanda eklemek gerektı .elımızde rtm aydınlatma modullerınden var... lakın modulun kumandaya basınca kontak vermesı bıraktktan sonra kontadı kesmesı gerek ...kısaca kesık kontak gerekıyor ..rtm modulde ıse basınca tekrar basana kadar kontak vermeye devam edıyor. rtm modul aydınlatma mantıgı bır modul..acaba bu kumanda modulde kesık kontak verme olayı varda bız mı cozemedık dıye dusunmeden edemedım ..aksı takdırde ısı kumanda panosundan haledecegız ..ama bu yola basvurmak ıstemıyorum ...ac kapa senaryosu ıcın kalıcı kontagı kesık kontakmıs gıbı gostermek ıcın yaptıgımız senaryoda artı role ve kontak ılerı vadede rıskı artırıyor ..
 
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.

ibrahim1996

Katılımcı Üye
Katılım
18 Nis 2014
Mesajlar
1,281
Puanları
56
Modüle has yazılım olduğu için müdahale etme olasılığını az görüyorum bilindik bir denetleyici var ise içerisinde yeniden programlamak en basit çözümlerden biri arasında olduğunu düşünüyorum veya 555 ile basit tetik kartı yapmanız da işe çöze bileceğiniz kanaatindeyim
 

Forum istatistikleri

Konular
123,013
Mesajlar
868,597
Kullanıcılar
440,500
Son üye
Mrktay

Yeni konular

Üst