Rs550 motor yanıyor

Karaman70

Üye
Herkese merhabalar. Benim çocukların 6v akülü arabası vardı. Yavaş gittiği için çocuklar sıkılmıştı. Ben de motorunu söktüm baktım 6v 9200 rpm rs550 motor. Aliexpressten 12v 30000 rpm motor aldım. 12 volt akü ve 12 volt röle aldım. Kablolar da zayıf geldiği için kalın kablolarla yeniledim. Araç çalıştı hızlı da gidiyor fakat uzun süre binince motor ısınıp yanıyor. Bu şekilde 2 tane motor yaktık. Çözüm önerisi olan var mıdır?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Başka bir çözüm yolu lazım. Motoru Büyük takmanın sebebi zaten çocukların isteği. Büyük motoru soğutabilir miyim. Mesela arkasına 12v fan taksam elektriği de kontaktan çeksem faydası olur mu ki

fanı tak takmasına da, voltajı 1 volt filan düşür

Herkese merhabalar. Benim çocukların 6v akülü arabası vardı. Yavaş gittiği için çocuklar sıkılmıştı. Ben de motorunu söktüm baktım 6v 9200 rpm rs550 motor. Aliexpressten 12v 30000 rpm motor aldım. 12 volt akü ve 12 volt röle aldım. Kablolar da zayıf geldiği için kalın kablolarla yeniledim. Araç çalıştı hızlı da gidiyor fakat uzun süre binince motor ısınıp yanıyor. Bu şekilde 2 tane motor yaktık. Çözüm önerisi olan var mıdır?
bence herşeyin çözümü akımı kontrol altına almak

bu video da görüldügü gibi bir şeyi yakmak yada koruma altına almak çekilen akımı dizginlemekle oluyor.
Peki akımı kontrol altına almak için ne yapacağım. Ne takacağım sisteme?
Pwm kontrollü DC motor hız devresi takın.isinizi gorecektir
12v röle takılı 5 bacak. O röle üzerinde oynama yaparak kurtaramaz mıyım. Bir de bu hız devresi ile motorun hızını mı kısacağım

röle dedigin alet açma kapama anahtarıdır. sen 24 den veya 12 den 1 e voltaj düşürücü alıp takacaksın. ayar trimpotu na paralel bir pot baglayıp hız devrini ordan yapacaksın gaz pedalı elden mi ayaktanmı onun resmini çekersen daha aydınlatıcı bilgi verebiliriz.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri