rs485 veri çakışması

ods

Üye
Merhaba arkadaşlar,

İki adet DVP-12SA PLC'yi rs485 üzerinden PC'ye bağladım ve her iki PLC'den PC'ye periyodik olarak veri gönderiyorum. Ancak veri çakışmasını önlemek için ne yapabilirim?

PLC Easy Link ile Master-slave yapıp master'dan komut vererek slave'den PC'ye veri göndermeye çalıştım ama PLC'de RS konutunu kullandığımda Easy Link'ten haberleşme yaptıramadım.

Başka bir çözüm önerisi olan var mı acaba?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
PLC'lerin veri gondermeye kendilerinin karar vermemesi lazim. PC'nin bir birine, bir digerine veri gonder demesi ve okumasi lazim.

kesinlikle eger verileri pc üzerinde topluyacaksan pc den sorgu atıp sırayla 1. plc data ve 2. plc data şeklinde verileri alman dogru yöntemdir.

En başta ben de bunu denemiştim ama PC'de Excel'den okuyorum verileri ve Excel'den seri porta veri göndermeyi beceremediğim için başka çözümlere dalmıştım.

Forumda bir yerlerde ActiveX ile seri porta erismekle ilgili birseyler vardi sanirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,971
Son üye
umutcelik

Yeni konular

Geri