neden udea.com kendı tasarımımızı yapamazmıyız udea nın RF modullerı uzak mesafelere gıdenı var ama aşiri pahalı ekonomık değıl bız bunu telsiz yasasına uygun kanallarda mesela halk bandında 27 mhz veya 446 mhz de uzak mesafelerle iletışım kurabılecek devreler yapabılırız açıkcası ben bu konuda arge yapıyorum şu an önumde bıttığınde 3 km den ıletışım kuracağım bu gıbı çalışmaları paylaşabılırız

RF devrelerini sanırım hiçbiryerde bulmazsınız satan firmalar var onlardan alıp istedğimiz çıkışı verebiliriz.

RFPİC12F675 bu entegreyle istenilen frakansta çikiş almak mumkun kristalin 32 ıle çarpımı size istedığınız frakansta TX yapmanızı sağliyor bir örnek 13.9375 mhz kristal takarsanız
446 mhz de TX yapabılır 433.92 de gonderme yapacağım dersenız 13.56 Mhz kristal bağlamanız gerekecek enteğre 2 bölumden oluşuyor birinci kisim bildığımız 12F675 pic ikinci kisim RF verici tumleşık bır entegre bu açik alanda 500 mt kadar iletişim kurulabılıyor pdf ınde baskı devresıde var illa başka dızayn ıstıyorum dersenız pcb çizimi çok kolay ve rahat tek sorun smd entegre bacaklar arası 0.15 mm lehimlemek amator arkadaşlar için zor olabılır

RF haberlesme ici BAVECO 868mhz rf modemler internette ararsaniz cok kolay kullanimli bir modul kullanmis oldugunuz mikroislemcide rx tx seriport haberlesmeyi kullanabiliyorsaniz kullanmasi cok kolay her hangi bir set istemeyen bu moduller direk bastiginiz datayi 9600 baud hizinda gonderiyor cok hizli kullanmaniz cok kolay linkete detaylarina ulasabilirisiniz iyi calismalar
http://www.1001circuits.com/rftransceiver.htm

RF haberlesme ici BAVECO 868mhz rf modemler internette ararsaniz cok kolay kullanimli bir modul kullanmis oldugunuz mikroislemcide rx tx seriport haberlesmeyi kullanabiliyorsaniz kullanmasi cok kolay her hangi bir set istemeyen bu moduller direk bastiginiz datayi 9600 baud hizinda gonderiyor cok hizli kullanmaniz cok kolay linkete detaylarina ulasabilirisiniz iyi calismalar
http://www.1001circuits.com/rftransceiver.htm
INVALID HOSTNAME -kırık link ve ya site kapanmış yine de tşkrlr