Resimdeki şarj cihazı sökülebilir mi?

Tekno1246

Üye
Merhabalar. Elimde Sony Ericsson EP-800 model bir şarj cihazı var. Şarj cihazı yıllardır kullanılmıyordu ve geçen test ettiğimde şarj etmediğini gördüm. Usb soketini hareket ettirmeyi denedim bir anlık şarj oldu sonra yine kesildi. Usb soketinin çok fazla hareket ettiğini farkettim. Muhtemelen USB soketinin lehimlerinde soğuk lehim oluşmuş. Cihazı söküp tamir etmek istedim ama bir türlü sökemedim. Üzerinde hiç vida bulunmuyor. Sizce bu cihazı sökmek mümkün mü? Mümkünse nasıl sökebilirim?

Ekli dosyalar

• 20210715_185412.jpg
    20210715_185412.jpg
    151.2 KB · Görüntüleme: 11
  • 20210715_185422.jpg
    20210715_185422.jpg
    196.8 KB · Görüntüleme: 11
bak üst taraf press kapak oradan sökebilirsin, maket bıçağı ile dikkatlice yavaşça kırabilirsin sonra yapıştırırsın

bak üst taraf press kapak oradan sökebilirsin, maket bıçağı ile dikkatlice yavaşça kırabilirsin sonra yapıştırırsın
Evet ben de üst kapaktaki boşluktan tornavida ile açmayı denedim fakat kapak tornavida ile bastırmama rağmen hiç oynamadı. Ama dediğiniz yöntemi deneyeceğim.

aslında ben küçük çekiçle vurarak kırıyorum, dremel varsa yan tertere ile de kesebilirsin. soğuk sprey denedim olmadı. tırnakların yerini bilmek lazım o da mümkün değil.

Ben bu tarz tırnaklı cihazları ısıttıktan sonra esnemesini sağlayarak açıyordum. Isıtmak için fön makinesine ince ağzı takılı şekilde kapak kısmına tutup bir süre beklemek gerekiyor.

Diğer çözümler
Biraz yıpranma ile tirlikli bıçakla ( testere gibi ) . veya bıçağı ısırıp açmak

Benzinle açılıyor.
Videoları vardı

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya