Renault Broadway 9 Şase hakkinda

mustilem23

Üye
Selamünaleyküm arkadaşlar
Bizim araçta video da görüleceği gibi sinyal kolunu çevirdiğimde ya da frene bastığında arka ısıtıcı rezistans cam ışığı panelde yanıyor bu tarz bir arıza başına gelen yada buna benzer bir arıza neden olabilir.
Bir de yaklaşık 5-6 yıl önce buna benzer bir arıza olmuştu yine aynı şekilde böyle frene basıp ya da sinyal koluna çevirince gösterge tablosunda bir ve birden fazla ışık yanıyordu elektrikçi direksiyon altında bir yer söktü 5 dakikada hallet ti ama o zaman ne olduğunu ne bittiğini sormadım çok da cüzi bir para aldı yine aynı yerden olabilir mi ya da orada ne var bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi
https://dosya.co/i4lcyjzzgj7s/VID_20211212_014227.mp4.html

<a href="https://dosya.co/i4lcyjzzgj7s/VID_20211212_014227.mp4.html" target=_blank>VID_20211212_014227.mp4 - 80.3 MB</a>

Ariza videosu

Ekli dosyalar

• Screenshot_20211212_154956_com.huawei.himovie.overseas.jpg
    Screenshot_20211212_154956_com.huawei.himovie.overseas.jpg
    88.1 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
A. selam. Bu tür sıkıntılar genellikle arka stop lambalarına uygun olmayan, yan sanayi ürünü (çakma) stop ampulleri takıldığında oluyor, benim de başıma geldiğinde servisteki servis elemanının ampulü orijinaliyle değiştirmesiyle frenlere basıldığında yanmaması gereken iç gösterge ışığı lambaları, diğer lambaların yanması sorunu anında çözülmüştü. Yani arka stop lambalarında çakma ürünler takılıysa malesef ki bu tür sonuçlara yol açıyor broadway'lerde. Bende de olmuştu aynisi. Kolay gelsin.

Üstad arka lamba yada stop 10 15 yildir ne patladi yada ne değiştirdik lakin biyerden şase aldığı kesin acaba nerden aldı su , ;-)

Anladım, yani sadece frenlerle direk ilgili değil sinyal kolu da ilgiliymiş bu sıkıntıda. O zaman sinyal kolunun kablolarının girdiği içine kokpit altındaki kabloları, geçmeli tüm bağlantıları, vb. sanayide oto elektrikçiyle baktırınca çözülür diye düşünüyorum. Sinyal kolunu da yerinden söküp avometreyle ölçümde ara bağlantılarda olmaması gereken kaçak bağlantı geçişleri var mı şeklinde çok detaylı olarak ölçüp incelemek lazımdır. Bu konudaki deneyiminiz azsa bir oto elektrikçiyle tüm bu kontrolleri yaptırın. Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,161
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri