Reklamlar

Reklamlarımız yabancı özenti ama ozenti olmayan ne var . Yılda iki ya da üç kere doğduğum şehire anne ve babamın yanına geliyorum. Her seferinde aynı şehri bambaşka bir hale bürünmüş buluyorum . Cadde ve şehir merkezinde çılgın bir hızlı tüketim anlayışına göre dizayn edilmiş yeme , içme , giyinme sektörü. Başka hiç ama hiçbirşey yok . Şehrin merkezinde fink atan insanlara bile sadece abuk subuk giyim tarzlarına bakarak bile toplumsal öz kültürümüzden nerelere savruldugumuzu görünce gerçekten çok ama çok üzülüyorum. Kıyafetimiz , yememiz , içmemiz , gezmemiz , tozmamız , oturmamız , kalkmamız , çalismamiz , tatilimiz herşey ama herşey kapitalist tüketim sektörünün dizayn ettiği insan profiline göre.

Reklamlarımız yabancı özenti ama ozenti olmayan ne var . Yılda iki ya da üç kere doğduğum şehire anne ve babamın yanına geliyorum. Her seferinde aynı şehri bambaşka bir hale bürünmüş buluyorum . Cadde ve şehir merkezinde çılgın bir hızlı tüketim anlayışına göre dizayn edilmiş yeme , içme , giyinme sektörü. Başka hiç ama hiçbirşey yok . Şehrin merkezinde fink atan insanlara bile sadece abuk subuk giyim tarzlarına bakarak bile toplumsal öz kültürümüzden nerelere savruldugumuzu görünce gerçekten çok ama çok üzülüyorum. Kıyafetimiz , yememiz , içmemiz , gezmemiz , tozmamız , oturmamız , kalkmamız , çalismamiz , tatilimiz herşey ama herşey kapitalist tüketim sektörünün dizayn ettiği insan profiline göre.
işte benim şikayetlerim buradan başlıyor. önce kimliğini kaybettiriyorlar, sonra da seni sağmaya başlıyorlar. yahu bildiğim tanıdığı hani bir sıfat kullanın keşin/itin teki. evlendi adam olur dedik, üstüne baba oldu sevindik. en sonunda karısı bırakıp gitti. lan aç karnını doyur önce sonra havla, kablosuz kulaklıklarla bodrum gibi yerde deniz kenarı meyhanede rakı balık poz ver "ben seni ve çocuklarımı seviyorum" de. al sana adam. elindeki telefonu giysilerini filan söylemiyorum. gelim bodrum'a karşı caddede ilk okul var. çocuklarını getiren aileleri, anneleri babaları ve çocuklarını görün. karşısında bakkal var, alış veriş saati çocukları izleyin. her gün 200 ₺ bozdurup harcayan da var, parası yetmediği için sakız alamayan bile. adalet.
bana kim olduğumu unutturmak isteyen bu sisteme ben karşıyım, destekleyenlere karşıyım. atalarımızın sadece osmanlı diye tanıtanlara karşıyım. gel sitemizin yanındaki çöp konteynerine bak, sadece ona değil yol boyunca bak. içine atılanları bir gör. marka giysiler, marka ayakkabılar, daha neler neler.
sonra ben o bakkala gidip güzellik yapınca bana salak diyen insanlar var.
benim inandığım tarihim tanrı dağlarından inen dokuz oğuz ile başlar. evet barbarım, evet vahşiyim, evet görgüsüz ve kabayım. ama TÜRK'üm. gücümün yettiği kadar zayıfı güçsüzü kollarım. babasız bir çocuğun yanında kendi çocuğumu sevmedim ben. ben dürüst olduğum için çok kaybettim. hem de öyle böyle değil. bana dilimi unutturmak isteyenlere karşıyım, beni sömürü sistemine uyarlamaya çalışana karşıyım. daha saymıyayım.

yörük'ün yürük olmadığını yeni fark etmişler, kim bilir taşıdıkları taşlar ne kadar ağır...
Türkler karın üzerinde yürürken kart kurt ses çıkmış. Ondan sonra oradan kürt çıkmış diyen bir devlet büyüğü varmış.😀 Söylentidir inşallah

Türkler karın üzerinde yürürken kart kurt ses çıkmış. Ondan sonra oradan kürt çıkmış diyen bir devlet büyüğü varmış.😀 Söylentidir inşallah
saçmalayan devlet büyüklerinde, her halde ilk sıralarda olabiliriz. hem dur az bekle milyar dolarlık jelibon rezervini daha toprak altından çıkartıp piyasaya sürmedik. zaten dün gece hesabıma yatan emekli zamlı maaşımla neler yapacağımın planlarını hayallerini kuruyorum.

saçmalayan devlet büyüklerinde, her halde ilk sıralarda olabiliriz. hem dur az bekle milyar dolarlık jelibon rezervini daha toprak altından çıkartıp piyasaya sürmedik. zaten dün gece hesabıma yatan emekli zamlı maaşımla neler yapacağımın planlarını hayallerini kuruyorum.
O rezervi satsak zaten dış borçlar silineceği gibi her vatandaşa aylık bağlanır, kişi başı düşen gelir artar, birileri kıskanmakla kalmaz çatlar o_O:rolleyes: ama istemiyorlar çıkarttırmıyorlar ...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri