Redresör + bakımsız akü setleri - gar-24 (24v dc / 7ah)

12V.jpg

Led güçleri her iki akü içinde eşit güçte olacak şekilde ekte verdiğim şemadaki gibi bağlayabilirsin.

hayır gitmez.. şu an müsait değilim ama bu akşam bunla ilgili bi şema çizer burdan yollarım..

Edit : pardon görmemişim YaşlıUzman arkadaşım çok güzel açıklamış. bende aynı şemayı çizecektim açıklayıcı mesajından dolayı ustama teşekkür ederim.

klay gelsin..

1389637857034.jpg

arkadaşlar resim bu buğlantılara göre söylermisniz şemalardan anlamıorum da sol BAŞTAN 1. 2. 3. 4. DİE sıralandırdığımızı varsayalım

Bağlantılar için krokodil kullanabilirsin. Bağlarken Led şeritlerin + ve - uçlarına dikkat et.

krokodil.jpg

• Beğen
Tepkiler: CiU
Dostum aşağıdaki ekli resimde şerit ledi temsili olarak çizdim. 2 grup şerit led kullanacaksın. polaritelerinide belirttim. şemaya sadık kalırsan sorunsuz şekilde kullanırsın. diyelimki 1. akü grubuna 5 metre şerit led bağladın 2. akü grubunada 5 metre şerit led bağlaman akü sağlığı açısından iyi olur. birinde 1 metre 2. de 10 metre kullanırsan akülerin ömürlerini dengeli kullanmaz sorun yaşarsın.
1389637857034.jpg

• Beğen
Tepkiler: CiU
çok teşekkürler sağolun saygılar... iki aküden toplamda 12 wolt tek kabloyla çıkaydı daha güzel olcaktı ama bu şekilde yapıcaz malesef teşekkür ederim yardımlarınız için

YADA 24 WOLT ŞERİT LED ALICAM O ŞEKİLDE YAPICAM :)

1389683015572.jpg

resimde görüldüğü gibi yaparsan akülerin şarj olmaya devam eder sende iki kablo ile ek alarak gar 24 kapağına iki dilik açarak kabloları dışarı çıkarırsın saygılar

Ekotest bu şekilde sadece tek aküye yüklenmiş olmuyormuyuz? Sonuçları ne olur sence?

lm317 kullanabilirsin yada tanıdık 7812

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri