RC uçak yapıyorum amatör seviyede danışmanlık arıyorum

Zeux

Üye
Merhaba ,
Ücertli bir danışmanlık arıyorum , az çok videolardan izledim ama daha yapmadım , yapımı için ücretli bir amatör rc plane için danışmanlığa ihtiyacım var 5-7 km menzili birşey yapmak istiyorum ve görüntüyü laptop üzerinden çekmek istiyorum bazı kameralar gördüm destekli bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar yazarsa sevinirim.

Ücretli danışman bulmak projeyi hızlandırır ama sizin öğrenme katsayınızı düşürür.

Dolayısı ile ilgili forumlar gibi internet üzerinden araştırarak kendinizin projeyi yürütmenizi tavsiye ederim.

Konuya gelince:

Nasıl bir uçak yapmayı düşünüyorsunuz? o kadar çok çeşidi varki yazmak gereksiz oluyor artık.

Uçağı neyle tahrik etmeyi düşünüyorsunuz? Elk. motoru, içten yanmalı, jet..??

buradan başlamak lazım...

Amatör bir rc plane başlangıç için dediğim gibi tasarım olarakta V-Tail tarzı, bu arada aksine daha iyi öğrenirim araştırıp bir çok şeyi bulamıyorum ama sorarak daha iyi öğrenirim hocam.
Fırçasız Motor ile ve sizin saydıklarınız profesyonel olanlar için bazısı için büyük ar-ge lazım rc uçağın kaldırmayacağı şeyler

Öncelikle amatör dediğimiz RC uçak maks 500m gider sonrası fpv seviyesine girer biraz daha profesyonel. Ama istediklerinizi hepsi yapılabilir şeyler ama çok az ayrıntı vermişsiniz, öncelikle amaç ne yarışma vb bişey. 5 6 km menzil çok zor değil ama ne kadar kaliteli görüntü istiyorsunuz HD bir görüntü mü yoksa 360p civarı bir görüntü yeterli mi? Kendiniz yapmak yerine başlangıçta hazır bir kit alıp içini doldurmak daha mantıklı

Öncelikle amatör dediğimiz RC uçak maks 500m gider sonrası fpv seviyesine girer biraz daha profesyonel. Ama istediklerinizi hepsi yapılabilir şeyler ama çok az ayrıntı vermişsiniz, öncelikle amaç ne yarışma vb bişey. 5 6 km menzil çok zor değil ama ne kadar kaliteli görüntü istiyorsunuz HD bir görüntü mü yoksa 360p civarı bir görüntü yeterli mi? Kendiniz yapmak yerine başlangıçta hazır bir kit alıp içini doldurmak daha mantıklı
Hayır , hobi gibi düşünün HD bir görüntü kalitesi yeterlidir , ama dediğim gibi görüntüyü anlık laptopum üzerinden almak istiyorum hocam. V-Tail yapım videoları var hobi olarak yapıp başlamak istiyorum.

V-tail kuyruk tasarımı değil mi? Siz gövde ve kanat tasarımını ney düşünüyorsunuz?

Sizin yetinizde olsam hazır bir tasarım üzerinden giderim, böylece kanat ve gövde tasarımı için uğraşmasınız. Gövdeyi ne işle yapmayı düşünüyorsunuz?

Hayır , hobi gibi düşünün HD bir görüntü kalitesi yeterlidir , ama dediğim gibi görüntüyü anlık laptopum üzerinden almak istiyorum hocam. V-Tail yapım videoları var hobi olarak yapıp başlamak istiyorum.
Laptopa görüntüyü almak çok zor değil. Asıl zor olan HD görüntüyü o mesafeden almak.
Öncelikle dji FPv sistem almalısınız Hd görüntü için 5 6km menzil için dji HD sistemin antenlerin dbi ı daha yüksek antenlerle değiştirmelisiniz. Görüntüyü laptoba almak için görüntü önce dji fpv gözlüğe gelicek o gözlükten hdmı çıkışıyla görüntüyü alıcaksınız bilgisayara almak için hdmı capture kart kullanmalisiniz

Forum istatistikleri

Konular
128,192
Kullanıcılar
449,967
Son üye
Gokhanttu

Yeni konular

Geri