rastgele duran malzemeleri düzgün sıraya koyma ?

herkese şimdiden tşk ederim.. şu an üni öğrencisiyim ve böyle bi proje ile karşı karşıya kaldım.. rastgele bi tankta duran malzemeleri duzgun bi sıraya koymak için ne yapmalıyım ? ben vibrasyonlu yani titreşimlşi tank olark düşündüm ama o sistemi de nasıl kuracıgım bılmıyorum.. bilginiz yad daha iyi bi fikriniz varsa paylasmanızı isterim.. tekrardan teşekkürler..

Daha detaylı anlatabilirmisin
Tank ve içindeki malzemeler nelerdir
Düzgün sıralama derken neye göre

üstadım şu an benim firmamda çalışan böyle bir makina vibrasyonlu malzemeler vibrasyon içinde ilerlerken dik yan vs istenmeyen şekkildekiler aşağıya düşüp yeniden sıraya giriyorlar önemli olan sıraya koyman gereken malemenin geometrik şekli ağırlık merkezi gibi şeyler bursadaysan yardımcı olurum

ya 4x2x1 mm lik bi dikdörgen malzeme düşünün. fakt üstünde iki tane delik var bunlar bi tankın içinde rastegele atılmış . bunların o tanktan uzun kenarlar birbirine değecek şekılde yanyana dizilmesini istriyorum. başka açıklamm gereken bişe varmı ?

bu arada bursa da değilim .. bı de malzeme tankta oldugu ıcın sadece dık yada yan olmuyor karmasık haldeler..

benim dediğim sistemdede karışık duruyor helezon benzeri bir vibrasyon var helozonik yapı üzerinde malzemenin ağırlık dengesiyle diziliyor malzemeler karışık şekilde tırmanıyor pozusyonu doğru olanlar kalıyor yanlış olanlar sürekli geri düşüyor bu şekilde diziyor

ortalarında delik varsa bu daha kolay olacak vibrasyonla onları dönen bir banda oturtursun sonrasında malzemeler tam banta çıkacakkken çıkışa bir hava hortumu koyarsın eğer malzeme doğru gelmişise hava delikten geçip gideceği için malzeme doğru gelmiştir ve yoluna devam eder ama eğer ters gelmiş ise hava basıncı cisime doğrudan müdahalede bulunup cismi tekrar tankın içine atar tabi hava basıncını cismin ağırlığına göre ayarlarsanız olur... umarım yardımcı olmuşumdur böyle bir sistemi bizzat kozmetik fabrikasına kurmuştum ama bizim cismimiz deodorant kapaklarıydı havayla çabucak uçuyorlardı sizin cisiminizin ağırlığını bilmiyorum:(...

başarılı çalışmalar...

ortalarında delik varsa bu daha kolay olacak vibrasyonla onları dönen bir banda oturtursun sonrasında malzemeler tam banta çıkacakkken çıkışa bir hava hortumu koyarsın eğer malzeme doğru gelmişise hava delikten geçip gideceği için malzeme doğru gelmiştir ve yoluna devam eder ama eğer ters gelmiş ise hava basıncı cisime doğrudan müdahalede bulunup cismi tekrar tankın içine atar tabi hava basıncını cismin ağırlığına göre ayarlarsanız olur... umarım yardımcı olmuşumdur böyle bir sistemi bizzat kozmetik fabrikasına kurmuştum ama bizim cismimiz deodorant kapaklarıydı havayla çabucak uçuyorlardı sizin cisiminizin ağırlığını bilmiyorum...

başarılı çalışmalar...
otomasyon

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri