Röleyi Güçlendirme ?

stmsl

Üye
arkadaslar merhaba yeni kayit olmak nasip oldu. Bir derdim var rölem var 12 volt ile yönetilen 220v 10amper geciş saglayan. Ben bu rölenin 220v 20amper gecisini saglamak istiyorum. bunun icin iki 10 amperlik röle alip seri felan baglamam mi lazim ?

Böyle bir yola niye girdin, yenisinin maliyeti ne ki? bir kaç sene önce 40A röleyi 5-8 liraya almıştım! Paralel bağlaman gerek ama biri arızalanırsa akım diğerinin üzerinden geçmeye çalışacak onu da bozacak!

Son düzenleme:
yok ustam dogru soyluyorsun benim derdim ne biliyo musun simdi anahtarlama devresi ile kontaktoru 22amperlik tetikliyorum bu cok ses cikariyor diye röleye gecis yaptim ancak bir termosifonum var 9amper sadece 10 amperlik röle uzerinden geciyor ancak termosifonun hatti uzerinden elektrikli sobada calistiramiorm 20 amperlik röle olursa sorun yasamam. anlatamadim yav

SeS olmasını istemiyor iseniz transistör ile 20 30 amper e kadar yük sürebilirsiniz

ben istiyorum ki iki tane 10 amper röleyi bi sekilde baglamaliyim ki sistrm uzerinde diyelim ki 15 amper ceksin bu iki 10 amperlik role uzerinden gecsin sikinti yaratmasin. yani termosifonla elektrikli soba ayni anda calissin yapilabilir mi röleleri paralel baglayinca yada 30 amperlik röle alsam sebekedeki iki fazi uzerinden gecirebilir mi 20 amper ceken sistemi

Ses istemiyorsanız solid state relay kullanınız. Gerekli güçte seçerseniz ne ses sorunu nede güç sorunu yaşamadan kullanabilirsiniz.

Mesela aşağıdaki ürün 25 amperlik bir ürün.

sku_134494_1.jpg

Ses istemiyorsanız solid state relay kullanınız. Gerekli güçte seçerseniz ne ses sorunu nede güç sorunu yaşamadan kullanabilirsiniz.

sku_134494_1.jpg
peki buna üç tane faz baglasak gecisini sagliklik bi sekilde yapar mi ustam yoksa her faz icin bi tane mi ?

sku_134494_1.jpg
Konu dışı ama sormak istedim
Solid State rölenin çizimler de kullan bir sembolü varmıdır?

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri