Punta kaynak modülü kaç Vac’ye dayanır

Arkadaşlar merhaba fotoğraftaki punta kaynak modülü 9-12 vac besleme kabul ediyor. 9v trafo bulamadım. 12 ile besledim ama trafoların davranışını pek bilmediğimden soruyorum. Bu kart kaç volta kadar dirençlidir? Yani trafo aniden 15’e çıkıp kartı yakar mı? Peşinen teşekkürler
E984C006-2E43-4B5D-9100-95F2FA761475.jpeg

Orada AC 9 - 12 volt ile besleneceğini yazmış.

Siz bu kartı 220 / 9 volt bir trafo ile besleyin gitsin. 9 volt trafo 15 volta çıkması imkansız giriş gerilimi neredeyse 2 katına çıkması lazım. Zaten Şebeke bu voltaja çıkmışsa senin evde fişe takılı hiçbir cihaz kalmaz.

Adam standartı vermiş 9 ile 12 volt ac.

Trafoların çıkış voltajı değişmez. Giriş gerilimine göre yarım volt bir volt aşağı yukarı oynar sadece.

9 volt AC trafo olacak. Normal bir DC doğrultuculu regülatörlü adaptör değil! Ayrıca görselde göremedim kaç watt/amper gerekiyorsa o güçte olmalı.

9 volt AC trafo olacak. Normal bir DC doğrultuculu regülatörlü adaptör değil! Ayrıca görselde göremedim kaç watt/amper gerekiyorsa o güçte olmalı.
Sadece kontrol kartının beslemesi içindir o trafo.
3-5 watt lık 9-12 v AC trafo yeterli dir.
Kartın alt ve üstünden net resim eklenirse daha detaylı analiz yapılabilir.

trafo girişine watlı düşük omajlı bi direnç atarsanız düşürebilirsiniz gerilimi düşük güçlüdür kart beslemesi gibi görünüyor. Kartı nereden temin ettiniz acaba bana da lazım bu karttan, marka verebilir misiniz

şimdi hatırladım o trafo 9 voltta olabilir 12 voltta. ama 9 volt tercih edilir. bu trafonun işi sadece o kartın elektrik ihtiyacı içindir/ kartı beslemek içindir.. @serkan_48 , @rsimsek , @jes ustalarım o trafo ahım şahım bir şey değil sadece kartı besleyen trafo. punta kaynak yapan besleme trafosuyla alakası yok.

trafo girişine watlı düşük omajlı bi direnç atarsanız düşürebilirsiniz gerilimi düşük güçlüdür kart beslemesi gibi görünüyor. Kartı nereden temin ettiniz acaba bana da lazım bu karttan, marka verebilir misiniz
Bu kartı her şey dahil 450tl’ye aliexpressten aldım. 10 günde geldi. Markası yok. Ama model adı var. NY-D01

• Beğen
Tepkiler: jes
Önerinizle 9vac trafo buldum. Getirdim ölçtüm. 14vac veriyor. Üzerinde 9vac yazıyor. Bunu anlamadım.
78001E13-E8BE-4164-83A3-228448D6E418.jpeg

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri