Ptc ohm değeri

nasah53

Üye
merhabalar yurt dışı ürün bir vakum motorunun ptc sini entes pt01 rölesine bağlamak istedim motora daha start vermeden rölenin çıkış verdiğini gözlemledik entes pdf baktığımda 100 ohm dan küçük fakat 10 k dan büyüktür ibaresi var
elimizdeki motor ptcsini buattan ölçtüğümüzde 260 ohm geliyor
motor etiketinde 3xptc 170 derece ibaresi mevcut
yanlış bir cihazmı kullanıyorum standarttan farklı bir motormudur bu sizden bilgi almak istedim.
nasıl bir yol izleyip motor sargı sıcaklığını kontrol edebilirim teşekkürler

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Isı kontrol cıhazlarında, calıstırmadan önce, ptc, termokulp, vs, ısı sensörü seci yapılır. BUna dikkat ettinizmi..

elimizde olan ptc rölesi entes pt-01​

PT-01​

Termistör Rölesi, PTC'li motorların korunması için geliştirilmiştir. Motorun bobin ısı derecesi Tc'yi aştığı zaman, ki bu PTC'nin sınır ısı derecesidir, çıkış rölesi derhal kapanır (OFF). Normal olarak 3 farklı kapatma ısı derecesi (110°C, 120°C,130°C) bulunmaktadır.
pdf inde yazan böle.

yukarda sölediğim gibi benim motor üstünde ptc 170 derece ibaresi mevcut.
demek istediğim şu benim elimdeki mevcut motor ptc değeri standartların üstünde görünüyor
170 derece etiketinde yazıyor
hangi cihazı kullanmam gerekirki bu motorun sargı sıcaklığını kontrol edebileyelim

mkc.png
mkc.png

sayın hocam motor ptc 170 derece
ptc omajı 260 ohm
bu cihaz işimi görürmü sizce grafikle örtüşmüyor sanki

merhabalar yurt dışı ürün bir vakum motorunun ptc sini entes pt01 rölesine bağlamak istedim motora daha start vermeden rölenin çıkış verdiğini gözlemledik entes pdf baktığımda 100 ohm dan küçük fakat 10 k dan büyüktür ibaresi var
elimizdeki motor ptcsini buattan ölçtüğümüzde 260 ohm geliyor
motor etiketinde 3xptc 170 derece ibaresi mevcut
yanlış bir cihazmı kullanıyorum standarttan farklı bir motormudur bu sizden bilgi almak istedim.
nasıl bir yol izleyip motor sargı sıcaklığını kontrol edebilirim teşekkürler

rölenin çıkış vermesi gayet normal.

Forum istatistikleri

Konular
128,200
Kullanıcılar
449,982
Son üye
admik

Yeni konular

Geri