proxxon mf70 cnc oldu ama

Solidworks+solidcam+mach3 kullanıcılarının sayısı senin limitinden fazladır.
ArcSoft forumlarında ve diğer cnc ile ilgili forumlarda tek şikayet seninki.

Bir yazılım "adamına göre muamele" yapıyorsa , o adam program kurmasını kullanmasını bilmiyor demektir , pc kullanmasını bilmiyor demektir .
Başka bir yazına dayanarak , talaşlı imalatın temellerini bilmediğini de yazabilirim.
kesici işe dalarken de işden çıkarken de uygun algoritma ile yanaşır ve ayrılır yoksa izi belli olur.
Bunun için değişik stratejiler kullanılır.
Dik yanaşma - dairesel yanaşma - helisel yanaşma gibi.
Her ünitenin kod anlayışı farklıdır.
Programı yazana kalmış bir şey , bir kısmı genel geçerdir ama bir kısmı tamamen kendine has kod okur / cevap verir...

Deseydin ki bende çalışmıyor cevap farklı olurdu.

Gıcıklığına rağmen cevaplarımda bilgi vardır dikkatine...

Ben talaşlı imalat konusunda yada Cad/Cam programları konusunda ekstra ekstra bilgili tecrübeli olduğumu iddia etmedim hiç bir zaman. Cad/Cam programları bölümünde sorduğum soruda belirttiğim sorunun işleme stratejisinin doğruluğu yada yanlışlığından kaynaklanan bir sorun değil.Malzemenin ortasında düzlük bir alanda hiç bir işlem yapılmayacak yerlere bile özellikle o bölgeye gidip o fotoğraftaki izlere benzer izler oluşturmak için işlem yapıyor.

Doğru postu kullanırsan doğru çalışır.

İnternetten bulabildiğim tüm postları denedim tek düzgün çalışan bu idi buda zaman zaman arıza çıkarabiliyor. O bahsettiğim izleri FANUC postu ile yapıyor.

Forumu izleyenler bilir , bir çok kere yazdım.
Cnc kontrol ettiğiniz pc de başka şey olmasın .
Çizim yaptığınız pc güçlü olmalıdır ve böyle oyuncakları olanların parası çoktur.
İnternete girecekse gitsin basit bir şey daha alsın.
Etti 3 pc.
İşden anlayanlar ve imajlı çalışanlalar için 2 de olabilir.

200-500 TL ye dokunmatik oyuncaklar bile dolu ortalıkda...

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri