Protheusta Manyetik alan için sarımlı bobin

merhabalar değerli forum üyeleri, abilerim ablalarım kardeşlerim, Bu prot. programında ben bitirme projem için başka bir devre kurdum wireless air energy connection şeklinde herşeyi yaptım sayılır fakat programda bu devrede sardığım manyetik alan oluşturacağım alıcı ve verici bobin kısmını ayarlayamadım burada kendimimiz mi oluşturmamız gerekiyor sarımlı yoksa kütüphanede ki normal sarılı bobinden ayarlayabilir miyiz yardımcı olursanız sevinirim. istediğim şey şekilde ki gibi halka olması

1606426689771.png

pbc çizimi bu şekilde oldu 1 erorr hatası verdi ne olduğunu anlayamadım l!bobini için diyor ama bobinleri doğru takmamış olabilrim

bu arada şu şekilde çizimler buldum fakat nasıl çizilmiş bir fikrim yok . çizen kiş bir kaç sıkıntısı var diye yazmış macaristanlı bir forumda. arkadaşlar abiler yardım edebilir misiniz

Ekli dosyalar

• ee475ff931c3b1b66737354436c2bb85.gif
    ee475ff931c3b1b66737354436c2bb85.gif
    7.5 KB · Görüntüleme: 26
  • ISIS çizim.png
    ISIS çizim.png
    255 KB · Görüntüleme: 25
  • pbc çizim.png
    pbc çizim.png
    157.7 KB · Görüntüleme: 25
Moderatör tarafında düzenlendi:
Pcb dediğiniz devre şeması,Isıs çizim de Proteus'ta oluşturulan devre şemasının pcb tasarımı yani baskılı devre tasarımı .Proteus'ta yaptığınız devrenin çalışan similasyonunu görmek istiyorsunuz sanırım bazı devre elemanları yada özel tasarım elemanlar olmayabilir,hatta eleman şemada olur similasyon özelliği olmaz ,pcb yani baskılı devresi için bobinin ölçülerine uygun tasarımı İsiste yapabilirsin bağlantı yollarını bobinin bağlantı yapılacağı delikleri felan yapabilirsin.Proteus ta özel tasarım komponent eklemek hatta simüle etmek için yazılım bilgisi lazım . Kolay gelsin.

Pcb dediğiniz devre şeması,Isıs çizim de Proteus'ta oluşturulan devre şemasının pcb tasarımı yani baskılı devre tasarımı .Proteus'ta yaptığınız devrenin çalışan similasyonunu görmek istiyorsunuz sanırım bazı devre elemanları yada özel tasarım elemanlar olmayabilir,hatta eleman şemada olur similasyon özelliği olmaz ,pcb yani baskılı devresi için bobinin ölçülerine uygun tasarımı İsiste yapabilirsin bağlantı yollarını bobinin bağlantı yapılacağı delikleri felan yapabilirsin.Proteus ta özel tasarım komponent eklemek hatta simüle etmek için yazılım bilgisi lazım . Kolay gelsin.
teşekkür ederim fakat yazılım bilgim o kadar yok maalesef yani herhangi bir kütüphaneden bulupta çekemem değil mi? oturup bunu oluşturmaya çalışacağım o halde

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri