proteus vb baskı devre programı

t.umpas

Üye
merhaba Arkadaslar
baskı devre için proteus 6.9 kullanıyorum proteusta tanınmayan bir entegre (ft232bm vb) olan bir devreyi nasıl cizeriz ft232 proteusa eklenti olabilirmi ayrıca proteusta 2 katmanlı baskı devre ciziliyor
tek katmanlı baskı devre cıkaracak iyi bir program arayorum
tesekurler

simulayson mu yapmak istiyorsun?yok eger sadece baski dewre yapmak istiyorsan onun bacak sayisina we kilifina uygun baska bir entegre kullanabilirsin..bence en profesyonel cizim programi altium dur(eski ismiyle protel).kullanirsan ne kadar profesyonel we kullanisli oldugunu gorursun.

similasyona gerek yok sadece istediğim devre semasını cizdiğimde baskı devreyi cıkarsın yeter..tesekurler

baskı devre cizeceksen sadece bacakların arasını tahmin et yada uyan bi entegre al ona göre ciz oluyo..bizde yaparken cogu entegrenin yada elemanın sekli yok onun icin baska elemanların bacaklarına göre yapıyoruz...

proteusta yeni cıkan elemanlar ilave edilebiliyormu ft232r ve benzeri elemanları ilave olabiliyormu

evet ilave edilebilir..sayet simulasyon istiyorsan paket halinde bulman gerekiyor bisekilde..yok sadece sematik ve pcb paketi istiyorsan kendinde olurturabilirsin.bunun la alakali bicok proteus pdf i mevcut..sanirim bi topik acilmisti bu pdf ile alakali.

Proteusta istediğin kadar yeni malzeme ekleyebilirsin baskı devre programına ama daha üst sürümleri kullansan daha rahat edersin sanırım.edit menüsünden new componenti seçerek ekleyebilirsin.Kullanacağın malzemede bacakların ölçümünü yapıp istediğin kalınlıkta ve uzunlukta istediğin malzemeyi yapabilirsin hatta 2-3 boyutlu da yapabilirsin.Ama iyi bir çizim programı diyorsan tek katlı çizimler için altium yani eski adıyla proteli tavsiye ederim.internette ararsan DXP olarak aramanı tavsiye ederim

ben vista kullanıyorum, proteus bu işletim sistemi çalışmıyor, bunu nasıl çözeriz acaba?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,216
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri