Proteus ares

bbdd98ee

Üye
Merhaba ödevim için aşağıda koyduğum devrenin baskı halini alacağım voltage için hoca klemens eklememi söyledi ama yapamadım internetten gördüğüm şekilde yaptım ama padleri devreye bağlayamıyorum dışardan devreden olmayan bi malzeme koyduğumda bağlantı yapmıyor bunu nasıl çözebilirim , yollarım doğru mu ? yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    33.2 KB · Görüntüleme: 26
  • 2.png
    2.png
    20.8 KB · Görüntüleme: 28
  • 3.png
    3.png
    119.7 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Q3 transistörünün emiteri ile kollektörü yer değiştirecek.

Önce şemada ilgili terminalleri eklemelisiniz yoksa pcb de o terminali bağlayamazsınız.

Önce şemada ilgili terminalleri eklemelisiniz yoksa pcb de o terminali bağlayamazsınız.
Programı ilk defa kullandığım için tam olarak bilmiyorum neyi eklemem gerek şuan devreye başka bir şey eklemeden sorunu çözemez miyim , voltaj için areste ne kullanmalıyım sizce ?

pcb deki eklediğin klemensleri voltaj girişi ve çıkışı gibi düşün. ilgili yerlere bağla. akım taşıyan hatları kısa ve kalın çiz.

pcb deki eklediğin klemensleri voltaj girişi ve çıkışı gibi düşün. ilgili yerlere bağla. akım taşıyan hatları kısa ve kalın çiz.
Bağlamaya çalışıyorum ama resimdeki gibi bağlantı uzuyor uçları bağlanmıyor bir türlü
https://drive.google.com/file/d/15vqxbHaKPgC4Vg8iIyUhweuOMPWcBhIR/view?usp=sharing
Projeyi buraya ekliyorum, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim
Acil cevap bekliyorum lütfen, yardımcı olabilecek herhangi bir şey bilen ???

Ekli dosyalar

• 4.png
    4.png
    176.1 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
Ben Eagle kullandim mantik anlasilan ayni, semada gerilim kaynagi degil de klemens veya test point, pad ekleyin gercek pin boyutu ve araligina yakin. Ondan sonra pcb kisminda yollarin uzerinde kalinliklarini bwlirtin veya kalin sekilde uzerinden cizin. Eleman yerlesimleri uzerinde biraz daha egilin, kolay gelsin.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri