Proje geliştirmek için konu

Dostlar merhabalar, mekatronik öğrencisiyim bir proje geliştirmek istiyorum konu bulamıyorum yardımlarınızı bekliyorum...

kendi kendine ayakta durabilen bir tekerlekli robot mesela.

Türkiye'de bunu yapabilecek biri var mı Allah bilir. Robotu çok iyi matematik modellemesi gerekir

Herşey var doğru ama yapabilecek adam lazım sorun bu. Ayrıca yapılabilir olarak görünmekle yapmak arasında dünya fark var. Bunu ancak yapmaya çalışınca anlarsın

Neden hep sonu para kazanmak, sükse yapmak, caka satmak olmayan işlerle kimse uğraşmıyor?
Denemeden nerden bileceksiniz ?
Başırısız olsanız bile bilmediğinizin farkına varırsınız, bunun neresi kötü ?
İnsanların azmine, hevesine balta vurmayın.
Hem belki sen de yapabilirsin.
Denedinmi ?

Polemiğe gerek yok, konu basit değil herkes altından kalkamaz dedim. Ha kolları sıvayan tabi ki çok şey öğrenir ama başarması zor. Öyle read adc(tilt angle)
If (tilt angle>0 ) then motoru çalıştır filan gibi birşey değil bu. Millet 2 satır kod yazıp birşey yapmayı umarken bu konu uzaya füze göndermek gibi birşey

Polemiğe girmiyorum(öylede maksadım yok).
3 yıl boyunca Python programcılığında print "hello world !" yazdım(bu kafamın yatmadığını göstermez).
Şimdi 1 ms de bir sinyal paketi derleyip gönderiyorum.
Bana 15 thread 1440 öğede iterasyonlar yazacaksın deselerdi inanmazdım.
Beyin sizin diye sınırlarını siz çizemezsiniz.
Hiç kimseye bunu yapamazsın zor diyemem çünkü ya o kişi benden daha zeki ise ?

Güzelliği ancak zorda görürsünüz!

Sözlerim yanlış anlaşıldıysa özür dilerim.

soruyu soran arkadaş kaçtı :D :D :D

iş zor değil inverted pendulum mantığı. ginger yani. dsppic + pid algo + h bridge mosfet driver + dc motor

Ginger=asrın icadı ... neydi dengeleri alt üst edecekti, vazgeçilmez olacaktı, yıkılmayacaktı ...! :D
119.jpg

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri