Profilo CM1000 CTR Model Çamaşır Makinası E2 Arızası

Merhabalar Bizim 8 yıllık Profilo CM1001CTR mizde ayarlanan programı sonladırmamaya başladı. Programın bitmesine 1-2 dk kala sonlanmayıp biz durdurunadek çalışmaya devam ediyor. Bu sorunu nasıl aşabilirim ? Bu başlık altında bir kişi daha bu sorunu yaşadığını belirtmiş ama cevap alamamış sorunu yaşayan Murat Erberk bey sorunu nasıl aştığınızı yazar mısınız lütfen? yardım ve desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim ...

(1) bir ihtimal kırışık önleme şeklinde program bittiğinde tamburda çamaşırları döndürmeye devam ediyor olabilir, birçok makinede bu özellik var, son 1-2 dk kala sonlanmayıp dediğiniz zaman ne işlem yapıyor bu önemli, arada bir çeviriyorsa dediğim gibi;

ha, (2) sıkma öncesi dengeleme yapamaması durumunda sıkmaya geçemeyeceği için sıkma süreci uzayabilir, bu durumda da kalan süre dengesiz yük hatası nedeniyle aynı kalabilir. büyük tek ya da bir iki parça şeklinde, azanın bir tarafına yığılabilecek bir şey yıkamak istediğinizde dengesiz yük nedeniyle program sonu sıkma işlemde dengesiz yük nedeniyle sıkmaya geçemeyebilir cihaz.
bir şey

Merhaba arkadaşlar. Makinem CM1000CTR. 12 senedir kullanıyorum. Dün su almaya başladıktan sonra tam motorun dönmeye başlayacağı anda E2 arızası verdi. Okuduklarımdan anladığıma göre e2 arızası tako bobini, ters röle, triak, motor kömürü gibi arızalardan dolayı raporlanıyor. Yani bunların hepsi motor hattıyla ilgili. Biraz mantık yürüttüm. Makine 12 senelik olduğu için önce kömüre bir bakayım dedim. Söküp baktım yaklaşık 10-15mm uzunluğunda kömür kalmış. Zaten bitecek önce bunu alıp değiştireyim bakayım dedim ve değiştirdiğim anda çalıştı. Çalışmasaydı sırasıyla önce motora giden kabloları sonra triac, röle ve tako bobinini kontrol edecektim. Bunlar da olmazsa motordan şüphelenecektim. Motor kömürünü markasına göre 1 veya 2 paket sigara fiyatına alabilirsiniz. Herkese kolaylıklar, burada bilgi paylaşan ustalara teşekkürler.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri