Profesyonel elektrik çizim programı?

futureng

Üye
Elektrik proje çizimi yapılabilecek Kesit vs.. hesaplarını yapabilen, AutoCAD ile uyumlu olan profesyonel bir elektrik programı var mı?

Öyle bir program bilmiyorum... Bilen varsa Valla çok makbule geçer....

excel ve autocad arasında bag yapan programlar kullanılarak excelde yaptıgınız formullerı autocadde olusturdugunuz bloklarda gorulmesını saglayabılırsınız. ozellıkle sıngle lıne dıagramlarda cok guzel ıse yarıyor.

alanında en profesyonel iki tane yazılım var bunlardan birisi eplan diğer caddy++ ve diğer sürümleri.

vocifa elektrik endüstriyel elektronik olarak hazırladıgımız "excelde yapılan hesaplamaları autocad'dekı bloklara aktaran" programımız yapım asamasındadır, en kısa zamanda resmı ınternet sıtemız www.vocifa.net paylaşıma sunulacaktır. Herkese ıyı calısmalar dılerım...

Son düzenleme:
ARKADAŞLAR MERHABA sizlere önere bilceğim ve benim yaklaşık bir yılı aşkın zamandır kullandığım ve adete elektrik ve sıhhı tesisat çizim konusunda mukembel olan bir program var ben aslında bu konuyu 7-8 ay önce paylaşmış dım ( elektrik proje çiziminde devrim gibi bir olay ) diye ( magicad autocad veri tabanlı çalışıyor istediğin herşey bunda mevcut

E3 series var kullandıklarımın içinde en iyisi word excell ile tam uyumlu 3D pano dizaynı yapabilen ve kullanımı çok basit 3d çizim programlarıylada uyumlu çalışabilen çok iyi bir program tavsiye ederim

Şuanda eplan ile uğraşıyorum en kısa zamanda magicad programini kullanacağım. Eplan sıkıntı veriyor

Elektrik proje çizimi yapılabilecek Kesit vs.. hesaplarını yapabilen, AutoCAD ile uyumlu olan profesyonel bir elektrik programı var mı?

E3 series ta bir excell listesinde bütün kablolarının kesitlerini ve uzunluklarını gösteren bir liste oluşturabilirsin. E3 ün bir güzel özelliği de mesela 4 kw lık bir kontaktöre girebileceğin kablo kesiti tanımlanmıştır. O tanımlanmış kesit aralığı dışında bir atama yapıldığında program hata mesajı vererek hata yapmamızı engellemektedir. Bunun yanında e3 teki sayfalarını dxf olarak export edip autocad de açabilirsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,362
Kullanıcılar
450,235
Son üye
Yb25

Yeni konular

Geri