Prize Lamba Takılır mı?

Merhaba...

Lütfen bilenler cevaplasın. Güvenip yapacağım çünkü.

Eve hırsız girmeye çalıştı. Bizi gözetliyorlar. Çelik kapı için rozet ve anahtar değişimi yapıyorum. Ama çok para harcayamadım.

Prize zaman ayarlı priz taksam, onun üstüne duy ve lamba taksam, sorun olur mu?

Ampülün ömrü kısa olur mu? Bir problem olur mu? Evin elektriğine sorun yaratır mı?

Marketlerde satılan sıradan beyaz küçük lambalardan takacağım.

Ben evde yokken akşamları lamba yansın istiyorum.

Mekanik olanlar var dijital olanlar var. İkiside sorun çıkarmaz değil mi?
Ve sizce hangisi? Mekanik mi? Dijital mi?

Hergün en az 5 saat yanacak şekilde ayarlayacağım. Sorun olur mu?

Ayrıca link verirseniz sevinirim. Şunu al vs diye. Ama güvenli sitelerden örnek verin.

Konuyu yanlış yere açmış olabilirim. Forum kurallarını ihlal etmiş olabilirim. Lütfen ceza vermeyin. Şuan vaktim yok. Ben forum kurallarını ilk fırsatta okuyacağım. Bir kaç konu daha açıp yardım isteyeceğim zaten. Teşekkürler...

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Öncelikle geçmiş olsun.
Prize lamba takılabilir, güzel bir duy olursa iyi olur.
Prizler onlarca lamba yükünü kaldırabilecek şekilde olur.
Sadece ısınan bir lamba takmayın dahada büyük problemler çıkmasın.

Ayrıca hırsızı evde lamba yanıyor diye kandırmak zor iş.
Yılların tecrübesi ile çalışıyorlar,
güzel bir iş yapıyor olsalar tebrik eder plaket verirsin,
çok ince çalışanlar var ne detaylara dikkat ediyorlar inanamazsın.
Yabancı olsada gerçek bir hırsızdan dersler:

Son düzenleme:
Böyle tespitli bir hırsız riskiniz varsa elbette ki gerçek ev alarmını taktırmak çok daha iyisidir. Bunu yapmayacaksanız hem evde güvenli bir prizle ışık yayan bir lamba hem de yalancı (caydırıcı) bir alarmı birlikte takın, hiç olmazsa. Hırsızlara sadece lambayı yanık olarak bırakıp asla güvenmeyin, yalancı alarm veya gerçek alarmla bu caydırıcılığı artırın. Hırsız korkutucu (yalancı) tipte olanları Koç-taş'da satılıyor, gezerken görmüştüm.

* Günlük mekanik zamanlayıcı (mekanik tip)(TG-16) Koç-taş'da satılyor örneğin, Koç-taş'dan 1 adet almıştım. Ama dijital veya mekanik olanı da satın alınablir. Mekaniklerde her çentik 15 dak. 'dır , prize takıldığında saatin çalışması da duyulur. Bu zaman çentiklerini ne kadar zaman için ve tane olarak (5 saat için 20 çentik) indirmişseniz o kadar süre lamba yanmış olur. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Aydınlık seviyesine bağlı yanıp sönen foto-
selli ampuller var.Uygun bir yere onlardan
takılırsa,boşa elektrik parasıda verilmemiş
olur.

Önce şunu bilelim hırsızın kilidi olmaz girmek istedikten sonra girer.
senin düşüncene gelirsek yaparsan olmaz mı olur neden olmasın. Ama takipçi hırsızlar senin evde olup olmadığını anlarlar.. Her gün aynı saatlerde lamba yanacak ve sönecek bu takip edebilirler.

En basit yöntem kapı ve pencerelere küçük pilli alarm satıyorlar onlardan koyabilirsin. gece de gündüz de öter içeriye girmeye çalışan olursa.

En iyisi profesyonel alarm takılmasıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri